Stoupa Cup je znovu tady. I letos má také benefiční rozměr | iSport.cz
16. července 2019 • 06:30

Stoupa Cup je znovu tady. I letos má také benefiční rozměr

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Ze Stoupa Cupu se stala společenská událost
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

V sobotu 27. července 2019 proběhne ve Vsetíně čtrnáctý ročník hokejbalového turnaje Stoupa Cup. Dnes už legendární turnaj začala v roce 2006 organizovat skupinka místních hokejbalových nadšenců jako vzpomínku na tragicky zesnulého kamaráda a aktivního hráče hokejbalu Ondru "Stoupu" Vaculíka. Memoriál má od svého vzniku velký potenciál a podporu hokejbalových a hokejových osobností, které se turnaje také pravidelně účastní. V předchozích ročnících se na hřišti za Průmyslovkou představili třeba hokejoví mistři světa Ondřej Němec s Petrem Vampolou nebo hokejbaloví světoví šampióni Tomáš Kudela, Michal Trčka, Michal Dědič, Libor Topolánek, Tomáš Wróbel a Martin Krůček.Stoupa Cup se během posledních let proměnil ve společenskou událost nejen pro Vsetín, ale i pro celorepublikovou hokejbalovou veřejnost. První ročníky se konaly jako malý rodinný a kamarádský turnaj, kde se sešlo pár amatérů, kteří si zahráli hokejbal a vzpomněli na Ondru. Rok od roku ale turnaj získával na prestiži a vzbuzoval zájem sportovců i médií. Najednou se plácek za Průmyslovkou stal známým pojmem ve všech hokejbalových městech České republiky.

Jedinečnou atmosféru dodává turnaji také závěrečná after party, na které všechny horké hlavy znesvářené boji na krev usedají ke společnému stolu. Prapor zábavy již tradičně drží regionálně nadnárodní umělec Bolek Vjaclovský. Za tónů jeho kytary se ze soupeřů stávají nerozluční přátelé.

Stoupa Cup ale není jen o sportu, od roku 2016 má také charitativní rozměr. Beneficemi s názvy "Kapitán je Kuba", "Benefice Vojta" a "Nikdy se nevzdávej" se podařilo shromáždit přes 1 200 000 korun. Výtěžek letošní benefice s názvem "Zůstaň ve hře" půjde vsetínskému sdružení Roska, které se věnuje pacientům s roztroušenou sklerózou. Konkrétně se bude jednat o pomoc v podobě asistenčních pomůcek, ozdravných pobytů a dalších důležitých věcí určených k léčbě.

Benefice 2019 neoficiálně odstartovala už v lednu prostřednictvím hokejového klubu VHK ROBE Vsetín. Vsetínští hokejisté odehráli zápas proti kladenským Rytířům v limitované edici dresů, která se následně vydražila za více než 134 tisíc korun. Tato částka posloužila jako prvotní vklad do benefice "Zůstaň ve hře", která byla oficiálně zahájena 4. května během prvního ročníku Sportovního plesu.

Sbírka se opět skládá z více zdrojů. Jednou z možností je zaslání libovolné částky na transparentní účet č. 2201425944/2010. Další variantou je finanční příspěvek v den konání turnaje přímo do kasičky na hřišti a nejatraktivnější formou pomoci je zakoupení sportovního artefaktu v unikátní internetové aukci, která se spustí čtrnáct dní před turnajem. V minulosti své dresy do dražby věnovaly sportovní hvězdy jako např. Ondřej Němec, Jiří Hudler, Martin Adamský, Dmitrij Jaškin, Jakub Voráček, Jiří Dopita, Martin Straka, Dominik Kubalík, Antonín Barák, Kateřina Elhotová a další.

Nad turnajem převzal záštitu starosta města Vsetín Jiří Růžička. I letos se Stoupa Cup bude hrát za podpory Českomoravského svazu hokejbalu a pod dohledem kamer České televize.

Všechny zápasy se odehrají na hřišti u Střední průmyslové školy strojnické Vsetín (Pod Strání 1776), první utkání odstartuje 27. července v 7.30 hod., finálové klání je pak naplánováno na 16.00 hod. Hlavními patrony turnaje jsou bývalá redaktorka ČT sport Petra Staňová a trojnásobný šampión hokejové extraligy Ondřej Němec.

Témata:  sport, hokejbal, Stoupa Cup
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud