13. října 2012 • 17:32

Váňa bral i třetí místo: I šedesátníci dokážou velké věci

Autor:
TOP VIDEA
PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová
Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mohlo to být pro něho čtvrté vítězství v řadě, celkově deváté. Přesto se legendární žokej Josef Váňa po závodě nezlobil. Se třetím místem byl spokojený. „Z českých koní jsme byli nejlepší,“ chválil v rozhovoru pro Českou televizi svého Tiumena, v jehož sedle vyhrál poslední tři ročníky Velké pardubické.Váňa i ve svém věku znovu dokázal, že jako veterán bude jednou z hlavních postav slavného a těžkého dostihu. Od začátku však bylo zřejmé, že za vítězstvím míří žokej Jan Faltejsek s hnědkou Orphee des Blins.

Žokej Jan Faltejsek zažil v sobotu v Pardubicích hodně radosti. Vyhrál totiž Velkou pardubickou.Žokej Jan Faltejsek zažil v sobotu v Pardubicích hodně radosti. Vyhrál totiž Velkou pardubickou.

„Moc chyb jsme neudělali, jel jsem to na Tiumenův pocit. Dneska vyhrál ten lepší, ta kobyla byla úžasně připravená. Nemělo cenu jí dohánět,“ uznal Váňa. „Perfektně jsem si závod užil. A že jsme třetí? Já jsem spokojený, stejně tak bude majitel Tiumena.“

Váňa za týden oslaví šedesátiny, dnešní triumf by byl nádherným dárkem. „Ale to nevadí. Povzbudil bych všechny, co jim táhne na šedesát jako mně. Neházejte flintu do žita. Vidíte, že se toho ještě dá spoustu dokázat,“ vzkázal Váňa ještě ze sedla Tiumena.

Podívejte se na rozhovor s Josefem Váňou po dojezdu 122. ročníku Velké pardubické
360p 240p

Majitel třetího koně v pořadí Velké pardubické Ivo Köhler v cíli zářil spokojeností. "Já jsem snad šťastnější, než kdybychom vyhráli," překvapil novináře. "Žokej Faltejsek nasadil fantastické tempo a já jsem měl obavu, zda to na nás není moc rychlé. Váňa to ale správně odhadl," dodal Köhler.

Váňa v sedle Tiumena tak nakonec proťali cílovou metu jako třetí v pořadí. "Jsme moc spokojení. Během dostihu to vypadalo tak, jako by Váňa i Tiumen omládli o deset let. Kdyby ale honili vítěze, tak by neskončili nakonec ani do pátého místa."

Josef Váňa na deváté vítězství ve Velké pardubické nedosáhl
Josef Váňa na deváté vítězství ve Velké pardubické nedosáhl

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze