Vítěz Velké pardubické Faltejsek: Kurňa, ta kobyla je úplná mašina! | iSport.cz
13. října 2012 • 17:22

Vítěz Velké pardubické Faltejsek: Kurňa, ta kobyla je úplná mašina!

Autor: rjm
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žokej Jan Faltejsek dosáhl vítězstvím ve Velké pardubické životního úspěchu. Má sice zkušenosti z dostihů v Anglii, ale v sobotu zářil štěstím. Orphee des Blins nenašla přemožitele. „Ty brďo, to je mašina. Věděl jsem, že je to super kobyla, ale že až takhle. To jsem kurňa netušil,“ smál se v cíli prestižního dostihu vítězný žokej Faltejsek.Od začátku Velké pardubické Faltejsek kontroloval první pozici a dojel na ní až do cíle. Problém neměla vítězka ani na Taxisu.

„V pohodě ho dupla. Ona má radši větší skok, dá do něj sílu,“ pochvaloval si v rozhovoru pro Českou televizi bezproblémový průběh dostihu.

Orphee des Blins si vybudovala náskok a ten kontrolovala. „Když jsem se během dostihu otočil a nikde nikdo nebyl, tak jsem si říkal, jestli vůbec jedeme správně,“ smál se Faltejsek.

Ten má zkušenosti ze závodů v Anglii i jinde v Evropě. „Pro Čechy je ale Velká pardubická něco úžasného. Tohle je na mě moc, to se nedá srovnat, to je za všechny Zlaté poháry,“ pokračoval Faltejsek.

"Jsme šťastní, že jsme to dokázali a vyhráli. Možná mi to dojde až za měsíc, co jsme tady dokázali."

Vyhlášení vítězů - zleva vítěz Jan Faltejsek, druhý Jiří Kousek a třetí Josef Váňa
Vyhlášení vítězů - zleva vítěz Jan Faltejsek, druhý Jiří Kousek a třetí Josef Váňa

 
Články odjinud


Články odjinud