Petr Malík
20. ledna 2014 • 13:50

Petrlík převzal cenu a požádal přítelkyni o ruku. Po 15 letech abstinence

Autor: Petr Malík
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 3:4p. Ostravané jdou do semifinále! Opět rozhodl Mueller
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podruhé v kariéře se stal bývalý žokej Allan Petrlík nejlepším českým rovinovým trenérem, po dlouhých patnácti letech. V sobotu večer však překvapil všechny přítomné v sále Národního domu v Prostějově, když po převzetí cen veřejně požádal o ruku svoji přítelkyni.„Se svojí dlouholetou přítelkyní Adélou Klepetkovou jsme si říkali, že svatba bude, až se podaří vyhrát klasický dostih, to se v minulém roce nepodařilo, ale vítězství šampionátu je něco podobného, a tak se chci zeptat Adély Klepetkové, jestli si mě vezme!“ ohlásil Petrlík.

Sál okamžitě vybuchl nadšením, zněl obrovský potlesk a mikrofon putoval k bývalé jezdkyni, jež si udělala jméno především s hnědákem Bajajou, se kterým v roce 2000 vyhrála i prestižní Cenu prezidenta.

„Nebudu to dlouho prodlužovat – Ano!“ zaznělo z úst oslovené tmavovlásky a potlesk byl ještě mohutnější. „Svatba bude koncem jara, začátkem léta, až bude teplo,“ dodal Petrlík s úsměvem na tváři. „Samozřejmě jsou všichni zváni.“

Před 15 lety se ožral

Letošní padesátník Allan Petrlík patří k nejlepším tuzemským jezdcům historie, vždyť má na kontě 362 rovinových vítězství, více než dvě stovky triumfů si připsal také jako trenér. Jeho život u koní by vydal minimálně na celovečerní film.

„Když jsem byl šampionem před patnácti lety, tak jsem si do Karlových Varů ani pro cenu nepřijel, protože jsem se den před tím vožral,“ říká naprosto otevřeně Petrlík. Následoval pobyt v protialkoholní léčebně. „Titul šampiona je pro mě i odměnou za 15 let abstinence,“ přiznává.

Nejen s alkoholem musel pokračovatel dostihového rodu bojovat. Na konci roku 2009 skončil se svou trenérskou praxí ve Velké Chuchli a stal se hotelovým taxikářem. Vozil hosty na letiště a z letiště, na dostihy nechodil, i když se mu po nich stýskalo.

Na jaře 2011 přišla nabídka Zdeňka Jandejska ze stáje Rabbit Trhový Štěpánov, aby se stal dvorním trenérem v Pičíně na Benešovsku.

„Nejprve jsem dojížděl z Prahy, ale teď už bydlím v Pičíně i s přítelkyní a dcerou,“ sděluje Petrlík, který se bude snažit o klasický triumf i v letošním roce, kdy se stará o třicet koní. 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud