9. ledna 2020 • 22:45

Favorité na úvod nezaváhali. Obhájci ze Španělska si poradili s Lotyšskem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Španělští házenkáři zahájili cestu za obhajobou evropského titulu vítězstvím 33:22 nad Lotyšskem. Jedenáctigólovou výhrou vstoupili do šampionátu i jejich předchůdci na evropském trůnu Němci, kteří porazili další nováčky na Euru Nizozemce 34:23. Ve druhém kole skupiny C v Trondheimu narazí oba favorizované týmy v sobotu na sebe.

Ve skupině A ve Štýrském Hradci uspěly Bělorusko a Chorvatsko po zlepšených výkonech ve druhých poločasech. Bělorusové, kteří na ME postoupili z kvalifikační skupiny spolu s českými házenkáři, porazili 35:30 Srby. Chorvaté si poradili v derby s Černou Horou 27:21, ačkoliv v poločase prohrávali 12:13.

Šampionát se hraje poprvé ve třech zemích. Dějišti jsou Norsko, Švédsko a Rakousko, v jehož metropoli Vídni vstoupí v pátek do turnaje český výběr zápasem proti domácí reprezentaci.

Španělsko - Lotyšsko 33:22 (14:11).

Německý házenkář Patrick Wiencek pomohl k hladké výhře nad Nizozemskem třemi brankami