19. listopadu 2022 • 17:03

Stejně jako předloni. Házenkářky čeká v boji o MS znovu Švýcarsko

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Procházkův vítězný chaos! Nástupovka z Rizinu a bouře, samuraj vyzval i moderátora | UFC 300
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

České házenkářky se v play off kvalifikace o postup na mistrovství světa podruhé za sebou utkají se Švýcarskem. Národní tým vyřadil výběr helvétského kříže vloni na jaře v boji o účast na MS 2021 a další dvojzápas, tentokrát o šampionát v roce 2023, ho čeká příští rok v dubnu. Rozhodlo o tom sobotní losování během mistrovství Evropy v Lublani, kam se Češky na rozdíl od Švýcarek neprobojovaly.Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla začnou play off 7., nebo 8. dubna ve Švýcarsku a odvetu budou hrát doma 11., či 12. dubna. Světový šampionát se bude konat 30. listopadu až 17. prosince příštího roku v zemích házenkářských velmocí v Norsku, Dánsku a Švédsku.

Minulý rok ještě pod vedením dlouholetého trenéra Jana Bašného nejprve Češky v play off doma se Švýcarkami remizovaly a na hřišti soupeře zvítězily jasně o šest gólů. „Moje první reakce byla taková, že je to pro nás dobrý los. Švýcarsko je nicméně kvalitní tým s řadou mladých hráček,“ uvedl Dahl pro česká média.

Švýcarky na vrcholícím Euru nepostoupily ze základní skupiny, když ve třech zápasech získaly jen bod. „Ukázaly ale, že jsou ve fázi skvělého vývoje. Mohli jsme dostat jak těžšího, tak lehčího soupeře. Je rozhodnuto a těšíme se, až zase pohneme s přípravou na kvalifikaci,“ doplnil Dahl, který nahradil Bašného v létě poté, co reprezentantky v dubnu nepostoupily z evropské kvalifikace.

Národní celek figuroval před losem v druhém výkonnostním koši a mohl dostat mnohem těžší soupeře. „Poté, co jsem viděla oba koše, jsem s losem spokojená. Určitě je lepší narazit na Švýcarsko než na Německo, Maďarsko nebo Španělsko. I když Švýcarky mají potenciál, pod aktuálním trenérem se hodně posunuly. Hrály jsme s nimi už o minulé MS a nebylo to vůbec jednoduché,“ uvedla spojka Markéta Šustáčková.

„Švýcarky jsou silný soupeř a není to stejný tým, který se s námi před pěti šesti lety potkal na turnaji v Chebu. Od té doby udělaly velký progres. Na druhou stranu si myslím, že jsme z prvního koše mohly chytnout mnohem těžší soupeřky, ať už Španělky, Němky nebo Rumunky. Los je přijatelný. Máme hratelného soupeře, který by nám mohl sedět. Věřím, že přes něj postoupíme na mistrovství,“ podotkla další ze spojek Kamila Kordovská.

Češky přivítaly, že odvetu odehrají doma. „Minulou kvalifikaci to bylo opačně, teď se to otočilo. Jsem určitě ráda, že hrajeme na závěr doma. Doufám, že se na ně dobře připravíme,“ doplnila Šustáčková.

Po loňském postupu v play off přes Švýcarky obsadil český tým na prosincovém mistrovství světa ve Španělsku po vyřazení v osmifinálové skupině 19. místo. Maximem v samostatné historii je osmá příčka ze šampionátu v roce 2017.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud