3. února 2023 • 19:05

Střet generací. Legendární Zawada se vrací: Poppeck ve mně vzbudil bojovníka

Autor: cze
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Dloubák: Top čeští talenti. Proč vyhrál Jurásek a co minulé ročníky?
MOMENTY Davida Hovorky: gól hýžděmi, Liga mistrů i nej stopeři s Kúdelou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konečná, vystupovat. Řidič autobusu a hlavně ostřílený MMA bojovník Martin Zawada oznámil v červnu loňského roku při premiéře Oktagonu v Německu konec zápasnické kariéry. Prohrál totiž očekávanou bitvu se Stephanem Pützem a nedokázal doručit slibované KO. Jenže do klece se minimálně ještě jednou vrátí, a to během nadcházejícího turnaje v Mnichově. Přijal výzvu o devět let mladšího Alexandra Poppecka. „Vzbudil ve mně bojovníka. Uvědomil jsem si: Zase patříš do klece,“ říká Zawada v novém díle série Cesta na Oktagon 39.Třebaže Poppecka a Zawadu nedělí zásadní věkový rozdíl, zápasová zkušenost je jasně na straně druhého borce. Německý „King Kong“ oficiálně hlásí 47 profesionálních bojů, naproti tomu zástupce mnichovského TOP Teamu stihl jen 19 duelů. „Já znám MMA z doby, kdy jsme mu ještě říkali Free Fight,“ vtipkuje Zawada.

Po ukončení kariéry hledal motivaci k návratu a kromě podpory ze strany rodiny jej hodně nastartovala právě Poppeckova výzva. „Jestli ještě Martin Zawada zápasí, byl by určitě zajímavý,“ prohlásil bijec se základy z thajského boxu po svém vítězství v říjnu minulého roku. 

Zawada se k nabídce postavil čelem. Vešel do klece, s Poppeckem si podal ruku. Ten mu teď slibuje návrat do důchodu. „Ukážu mu, že nová generace je prostě lepší,“ říká odhodlaně.

Co si oba muži od vzájemného měření slibují? A jak probíhá jejich příprava? Sledujte v novém díle Cesty na Oktagon na webu iSport.cz.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud