21. května 2023 • 13:15

Nepodaná ruka Kinclovi? Vémola za úprk z klece schytává ostrou kritiku

Autor: iSport.cz, inf
Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězit jako šampion, ale také umět jako velký zápasník přijmout prohru. Obojí Karlos Vémola, česká hvězda MMA, během své kariéry mnohokrát ukázal. Byť těch momentů, kdy přijímal gratulace a nemusel sklánět hlavu, bylo daleko víc. Po poslední vyhecované bitvě s Patrikem Kinclem na turnaji Oktagon 43 ale na tuhle dobrou zásadu zapomněl. „Zadělal si tak na další hejt,“ okomentoval to i promotér organizace Ondřej Novotný.Ten moment po pětikolové bitvě u hrazení neunikl asi nikomu. Patrik Kincl je jednohlasným verdiktem sudích vyhlášen šampionem Oktagonu a zvedá ruce nad hlavu. Jeho dlouhá cesta a možná i mindrák zápasníka, který žil celou kariéru ve stínu Terminátora, je u konce.

Hala aplauduje, Kincl si připíná vysněný pás, někdo tady ale chybí. Karlos Vémola prchnul z bojiště v obklopení svého týmu nejen bez jediného slova, což se ještě vzhledem k tomu, jak rozbitý zápas končil, pochopit dá. Co však nemile překvapilo? Že nenašel sílu podat vítězi ruku a uznat tím, že tentokrát patří sláva jeho soupeři.

„To je velká nepříjemnost a znovu si tím zadělal na další nepřátele. Nechodíme v jeho botách, ale první soud je jasný. Když jsi velký šampion, tak tohle v sobě musíš skousnout,“ dobře ví i Novotný, který zdůraznil, že tahle prohra může Vémolu především psychicky na nějakou dobu poznamenat.

Článek pokračuje pod grafikou

Co se v té chvíli odehrávalo ve Vémolově hlavě, ví jen on sám. Byl částečně dezorientovaný z víc než stovky drobných úderů mířících do jeho hlavy, anebo prostě jen neusnesl porážku v zápase, před nímž tolikrát při trashtalku mluvil o Kinclovi s neskrývaným pohrdáním? A také s jistotou, že mu v zápase nedá šanci...

„Je to hodně osobní souboj,“ tohle znělo v různých variacích a s různou dávkou osobní nenávisti před bitvou z obou stran. A možná právě to znemožnilo Vémolovi postavit se k prohře jako chlap a ruku nenáviděnému sokovi prostě podat. „Trošku mě mrzí, že se na to vykašlal. Jo a vlastně mi tu ruku fakt nepodal,“ pokrčil hlavou Kincl na tiskové konferenci.

Hejt, o kterém Ondřej Novotný mluvil, se pak už samozřejmě naplno dostavil velmi rychle. Opomenuté Vémolovo gesto je jedním z hlavních motivů pozápasových diskuzí fanoušků na sociálních sítích. Připomínají, že před pěti roky Kincl sílu Vémolovi veřejně pogratulovat k vítězství a potřást mu rukou našel. Tehdy ještě v organizaci XFN.

A připomínají třeba i moment po boxerském střetu Vémoly s Marpem před rokem. Tehdy jeden z Marpových trenérů nepodal vítěznému Terminátorovi ruku a ještě mu údajně vyhrožoval. „Nechápu to, tohle je přece sport gentlemanů,“ odsoudil ho tenkrát Vémola.

Nyní na dobré zásady bohužel nejspíš zapomněl. A pokud bylo důvodem třeba jen to, že byl po utkání mimo sebe? Pak má šanci na opožděný reparát ve chvíli, kdy se poprvé k zápasu veřejně vyjádří. Na tahle slova celá komunita MMA napjatě čeká. Protože velké šampiony nedělají jen velké údery, ale i velká slova.

Vstoupit do diskuse
2
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud