Hořká rozlučka pro Silvu. Je starý, neměl by zápasit, řekl šéf UFC | iSport.cz
Marek Stodůlka
1. listopadu 2020 • 10:45

Hořká rozlučka pro Silvu. Je starý, neměl by zápasit, řekl šéf UFC

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Kuchta slaví první hattrick: Servis ve Slavii? To se proměňuje snadno
Baník - Liberec: Ruchové mikrofony odhalily rasistické urážky na adresu Mosquery
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární Anderson Silva v posledním zápase v UFC prohrál. Pětačtyřicetiletý bojovník se v hlavním zápase turnaje UFC Fight Night 181 v Las Vegas dostal do čtvrtého kola, pak jej však Uriah Hall knockoutoval. „Užil jsem si svou chvíli. Dnes je to naposledy, jsem moc rád, že jsem tady mohl být a ještě naposledy připravit fanouškům show,“ řekl Brazilec po souboji. Organizaci tak opouští po pětadvaceti soubojích.Poslední představení. Nadobro. Uriah Hall vyprovodil legendu knockoutem ve čtvrtém kole. Anderson Silva sice po souboji dával najevo, že by ještě bojovat chtěl. „Musím dojít domů, promluvit si o tom s týmem a uvidíme. Je těžké říct, že je konec. Protože MMA je můj vzduch, je to něco, co dělám celý život. Mám plno skvělých vzpomínek,“ prohlásil po bitvě emotivní Brazilec.

Dana White ale utnul jakékoliv debaty. „Byli jsme domluvení. Když podepisoval smlouvu, řekli jsme si, že tohle je jeho poslední zápas. Vždycky jsme se k Andersonu Silvovi chovali s respektem, a kdybyste věděli, kolik dostává peněz, nas*ali byste si do kalhot,“ nebral si prezident UFC servítky.

V UFC se tak Silva objevil naposledy. Nasbíral v ní šestnáct vítězství v řadě, pak se ale karta obrátila. Z posledních devíti bitev vyhrál jedinou. Je neuvěřitelné, že ve svém věku vůbec dokázal držet s elitou krok, k výhře už ale vždy něco chybělo. „Je legendou organizace a nechci na něho házet špínu, ale je mu skoro 46 let, a pokud se nesnažíte zachránit si život, nebo bránit rodinu, neměli byste v takovém věku zápasit. Tečka,“ dodal na tiskové konferenci White.

Pochopení našel Silva u zápasníků. „ Bylo smutné to dnes vidět, ale já říkám: Pokračuj! Opravdoví válečníci nikdy neztrácejí ten oheň, tak proč jej z těla vyhánět? Najdi si správnou organizaci a dělej, co miluješ! Navždy!“ podpořil bývalého šampiona Conor McGregor.

Na galavečeru se představil také Kevin Holland, který se měl původně utkat s Machmudem Muradovem. Uzbek měl ale pozitivní test na koronavirus, a tak jej nahradil Charlie Ontiveros. S krátkým časem na přípravu ale nepředstavoval pro krajana přílišnou hrozbu. Holland zvítězil po necelých třech minutách a připsal si bonus za výkon večera.

SESTŘIH: Vémola - Robertsen. Terminátor zlomil Nora v závěru

Kdybych prohrál, tak bych ukončil kariéru, přiznává Vémola po duelu s Norem

KARLOS SHOW: Baník, pi*o! Ruda z Ostravy bavil s Kadlecem a Matějovským

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud