Marek Stodůlka
1. května 2021 • 14:17

Procházkův soupeř: Reyes mohl hrát v NFL, přivydělával si jako ajťák

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do světa bojových sportů vlétl stejně rychle jako Jiří Procházka do UFC. Pět let od profesionální premiéry už Dominick Reyes bojoval o titul v UFC, pak ale tvrdě narazil, a to hned dvakrát. Prvně s obávaným Jonem Jonesem padl těsně na body, a poté jej ve druhém kole knockoutoval současný šampion Jan Blachowicz. Čím to ale je, že dvaatřicetiletý bijec prorazil mezi vlčáky světového MMA po tak krátké době?Může totiž těžit z opravdu bohaté sportovní minulosti. Předtím, než se začal věnovat bojovým sportům, hrával na vysoké úrovni baseball a americký fotbal. Také zápasil ve volném stylu a běhal. Na univerzitě zastával pozici kapitána fotbalového týmu, do profesionální ligy NFL se však nikdy nedostal, protože jej v roce 2013 žádný z týmů nedraftoval. A tak nastal životní obrat. Reyes se vrátil domů do Kalifornie a začal trénovat MMA v bratrově tělocvičně. Jako svou největší výhodu vidí Američan právě dovednosti nabyté na trávníku.

„Americký fotbal mi dal spoustu lekcí, které teď využívám v MMA. Díky tomu jsem úplně jiný než všichni ostatní,“ uvedl v rozhovoru pro ESPN před soubojem s Jonesem. „Moje centrální nervová soustava je naprogramována, aby fungovala rychle. Jsem zvyklý uskakovat obrovským chlapům,“ dodal sebevědomě.

Talent mají nejspíš Reyesovi v krvi. V UFC se objevil také jeho starší bratr Alex, v roce 2017 ale podlehl při svém debutu šílenému Miku Perrymu, když přijal duel na poslední chvíli, a od té doby nezápasil.

Dominick Reyes, americký zápasník UFC, soupeř českého bojovníka Jiřího Procházky
Dominick Reyes, americký zápasník UFC, soupeř českého bojovníka Jiřího Procházky

Kdo by si ale myslel, že mladší z bratrů Dominick by mimo sportovní svět nenašel uplatnění, mýlil by se. Už v době, kdy bojoval v UFC, přijal práci IT specialisty na jedné z amerických středních škol. Brzy však zjistil, že se obě povolání nedají skloubit, a vydal se pouze cestou bojovníka. Předtím vypomáhal otci, který podniká v oblasti truhlářství.

Muž mnoha talentů oplývá rozsáhlým arzenálem zbraní i v kleci. Často je označován za toho, kdo jako jediný právoplatně porazil Jonese. Rozhodčí byli jiného názoru, a tak na titulový opasek o kousek nedosáhl. Přes Procházku by se chtěl dostat ke třetí šanci, adeptů je ale v žebříčku polotěžké divize mnohem víc. Třeba bojovník těžké váhy Curtis Blaydes věří, že Američan s mexickými kořeny má nad všemi navrch.

„Když jsme Doma viděli naposled, nebyl to úplně on. Byl trochu mimo. Pokud je v nejlepší formě, tak si myslím, že je ze všech nejlepší,“ pronesl Blaydes při tipování průběhu Reyesova střetu s Procházkou. Jestli ale potřetí v řadě prohraje, škrábat se zpět na vrchol už půjde těžko.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud