Boj o titul v KSW! Slovák Buchinger vyzve neporažený supertalent z Francie | iSport.cz
Marek Stodůlka
7. prosince 2019 • 16:13

Boj o titul v KSW! Slovák Buchinger vyzve neporažený supertalent z Francie

TOP VIDEA
Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyhrají zkušenosti, nebo mládí? To se dozvíme dnes večer, až proti sobě v polských Gliwicích nastoupí Slovák Ivan Buchinger a neporažený Salahdine Parnasse z Francie. Bitvu o prozatimní titul pérové váhy největší evropské MMA organizace nabídne galavečer s názvem KSW 52: Race. Pokud Buchinger zvítězí, dočkáme se prvního slovenského šampiona asociace.Ačkoliv je MMA ve Francii ještě zakázáno a povolí se až začátkem příštího roku, Salahdine Parnasse z Aubervilliers je už ve dvaadvaceti letech jednou z největších vycházejících hvězd na světě. V profesionální kariéře nasbíral jedinou remízu a třináct vítězství, to poslední, které zaznamenal v dubnu na turnaji KSW 48, mu vysloužilo prozatímní titul pérové váhy v evropské organizaci číslo jedna. Přestože dokázal v kleci přemoci zdatné rivaly, aby setrval na trůnu, musí se teď vypořádat s bojovníkem, s jakým se ještě nesetkal.

Usměvavý Slovák prošel několika světovými organizacemi a v žádné z nich nebyl jen do počtu. Po dlouhých štacích například v britské Cage Fighting nebo ruské M-1 Global ukazuje bilance Ivana Buchingera 37-6. Opravdu úctyhodná čísla, a to proti soupeřům té úplně nejužší špičky. Jeden z neúspěchů třiatřicetiletého rodáka z Gabčíkova přišel třeba proti legendárnímu Conoru McGregorovi, obtížnější zkoušky už byste hledali těžko.

Věkový rozdíl mezi oběma bojovníky činí jedenáct let. Odlišné mají také zápasnické styly, Parnasse rád duely v postoji, v němž těží z obrovské rychlosti a dynamiky, kdy protivníkovi nedá vydechnout. Buchinger se zase netají tím, že se v kleci rozbíhá pomaleji a první kolo nepatří mezi jeho silné stránky, třiadvacet vítězství škrcením nebo pákou pak ukazuje, že Slovákovi více vyhovuje přenést dění souboje na zem.

Cíl však mají oba stejný, titul šampiona. O tom, zda se dočkáme ještě razantnějšího nakopnutí kariéry mladé hvězdy, nebo se zkušený Buchinger opět v dobrém světle připomene na světové scéně, se rozhodne už dnes večer.

 
Články odjinud


Články odjinud