Uvolněný kanál zrušil trénink formule 1. Takový náraz jsem nezažil, říká pilot | iSport.cz
26. dubna 2019 • 13:19

Uvolněný kanál zrušil trénink formule 1. Takový náraz jsem nezažil, říká pilot

Autor: ČTK
George Russell dojezdil, jeho monopost pak schytal další ránu
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli uvolněnému krytu od kanálu byl zrušen dnešní první trénink na Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1. Další komplikace pořadatelům navíc způsobil odtahovací vůz, který odvážel kanálem poškozený monopost nováčka George Russella z Williamsu a narazil hydraulickým ramenem do mostu.Russell do uvolněného poklopu vrazil ve vysoké rychlosti zhruba po deseti minutách úvodního tréninku na městském okruhu v Baku. "Takový náraz jsem ještě nezažil," citovaly agentury jednadvacetiletého Russella. "Okamžitě zhasl motor a celý podvozek je v háji," přidal loňský šampion formule 2.

Na trati po kolizi zůstalo velké množství úlomků a pro Williams může jít o vážné problémy, protože stáj se kvůli omezenému rozpočtu potýká s nedostatkem náhradních dílů. "V naší situaci nám to rozhodně nepomohlo. Už v televizi bylo jasné, že poškození bude obrovské, a nejspíš nás to vyřadí z odpolední části," uvedla šéfka stáje Claire Williamsová.

Čas do té doby stihli zajet pouze piloti Ferrari Charles Leclerc a Sebastian Vettel, takže vedení šampionátu rozhodlo o zrušení úvodního tréninku. Druhý by měl odstartovat v 15 hodin SELČ poté, co pořadatelé zkontrolují upevnění všech zhruba 300 kanálů na trati.

Další problémy navíc organizátorům způsobil odtahovací vůz, který z trati odvážel Russellův monopost. Před vjezdem do depa vrazil hydraulickým ramenem do mostu a na poškozenou formuli vyteklo značné množství oleje.

Pro Baku ani pro Williams nejde o první incident s kanálem. Před třemi lety v Ázerbájdžánu o kanál poškodil v boxech svůj vůz tehdejší jezdec Williamsu Valtteri Bottas. V Monaku v roce 2010 zase uvolněný kryt zavinil nehodu jiného pilota Williamsu Rubense Barrichella.

 
Články odjinud


Články odjinud