Rána o síle 51 G. Verstappen zuří: Jak mohl slavit? Hamilton kontruje | iSport.cz
19. července 2021 • 10:47

Rána o síle 51 G. Verstappen zuří: Jak mohl slavit? Hamilton kontruje

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Legendární Ježdíkův vítězný timeout: Welsch jako volavka, Jelínek coby střelec
OH naruby: potlesk pro Seemanovou, pochopení pro Bilesovou a kérky s kruhy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za neuctivé a nesportovní označil nizozemský jezdec Max Verstappen vítězné oslavy Lewise Hamiltona po Velké ceně Británie. Pilot Red Bullu se na svého soupeře zlobil především za kolizi v prvním kole, po níž Verstappen vletěl ve vysoké rychlosti do bariér a musel z preventivních důvodů do nemocnice. Hamilton po novém startu vyhrál a snížil Verstappenův náskok v čele MS na osm bodů, prohlásil, že neví, proč by se měl omlouvat za kolizi s Maxem Verstappenem v úvodu Velké ceny Británie. Podle úřadujícího šampiona formule 1 mu jeho sok z Red Bullu nedal v těsném souboji v prvním kole místo, a proto došlo ke kolizi.„V první řadě jsem rád, že jsem v pořádku. Byl to celkem velký náraz 51 G. Už se ale cítím dobře,“ napsal na sociální sítě Verstappen. „Jsem ale velmi zklamaný, že jsem byl vyřazen takovýmto způsobem. Udělená penalizace nám nijak nepomohla a neodpovídá nebezpečnému manévru, který Lewis předvedl na trati. Sledovat oslavy po závodě, zatímco jsem pořád v nemocnici, je neuctivé a nesportovní chování. Jedeme nicméně dál,“ prohlásil Verstappen.

Po nehodě si stěžoval na bolest ramene a točila se mu hlava. I proto podstoupil CT vyšetření a ještě v neděli večer byl z nemocnice propuštěn.

Kolize, při níž Hamilton trefil v napínavém souboji plném pokusů o předjetí pravou zadní pneumatiku Verstappena, se nelíbila ani šéfovi Red Bullu Christianu Hornerovi. Britův manévr označil za nebezpečný a nepřijatelný. „Nechápu, jak může mít Lewis radost z vítězství, když soupeře dostal do nemocnice,“ prohlásil mimo jiné Horner.

Britský jezdec nicméně reagoval, že neví, za co by se měl omlouvat a že z jeho pohledu byl na vině především Verstappen, který si počínal v souboji příliš agresivně a nedal mu prostor.

„Nemyslím, že jsem v pozici, kdy bych se měl za něco omlouvat. Prostě jsme tam závodili,“ řekl Hamilton pro Autosport.com. „Slyšel jsem ale, že je Max v nemocnici a to je něco, co se mě určitě týká. Nikdo z nás nechce, aby se někdo zranil. Tohle nikdy není můj záměr a doufám, že je v pořádku,“ prohlásil pilot Mercedesu.

Hamilton byl po závodě terčem kritiky zástupců Red Bullu, že si počínal při souboji s Verstappenem v zatáčce Copse nebezpečně. Podle šéfa Christiana Hornera mu tam nechal příliš vystrčené levé kolo, do něhož pak aktuální lídr MS při zatáčení narazil. Závod byl po incidentu přerušen.

Hamilton se však po Velké ceně pro Sky Sports hájil, že na vině byla hlavně Verstappenova agresivita. „Nemám ponětí, proč musí být tak agresivní. Jeli jsme spolu kolo na kolo a to je v pohodě. Jenže musíte tomu druhému dát i místo. Nikdy to není chyba jen jednoho člověka. Vždy je to o tom, aby dva našli rovnováhu,“ prohlásil Hamilton.

Britský jezdec se po restartu vypořádal i s desetivteřinovou penalizací od komisařů a poté, co v závěru předjel do té doby vedoucího Charlese Leclerka, dosáhl na 99. vítězství v kariéře. Celkem vyhrál GP Británie poosmé. „S verdiktem komisařů nesouhlasím, ale beru trest se sklopenou hlavou a budu dál dělat svou práci. Nejsem tu, abych kdovíjak kňučel. Každý má odlišný názor, já jsem udělal, co jsem udělal, a jsem za dnešek vděčný,“ řekl.

Na monopost Maxe Verstappena ve chvíli nárazu působilo přetížení 51 G
Na monopost Maxe Verstappena ve chvíli nárazu působilo přetížení 51 G

„Rád bych zažíval závodění kolo na kolo po celý závod, bitvy s Maxem si užívám a těším se na ně. Nicméně nikdy neustoupím a nikdy se nenechám nikým donutit, abych byl méně agresivní,“ podotkl Hamilton.

Nesouhlasil proto s Hornerovým názorem, který označil jeho vítězství za bezcenné. „Myslím, že nemám Christianovi co říct, kromě toho, že to takhle necítím. V mém týmu je 2000 lidí, kteří tvrdě pracují a nejde jen o mě. Jak jsem řekl, tyhle věci by se neměly v závodě stávat. Je ale důležité udělat krok zpět, protože emoce jsou teď hodně našponované,“ dodal Hamilton.

Vstoupit do diskuse
2

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud