11. ledna 2023 • 14:49

Staněk povýšil do formule 2. Na výzvy jsem připravený, řekl o klíčovém kroku

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Mladá Boleslav: Holešova kapitánská hlavička překonala Trmala, 1:0!
SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 5:0. Demolice a šestá porážka Dynama v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pilot Roman Staněk bude v nadcházející sezoně závodit ve formuli 2. V kategorii, která je předstupněm královské automobilové třídy F1, bude opět hájit barvy týmu Trident, se kterým vloni skončil pátý ve formuli 3. Italská stáj se sídlem v Miláně o pokračování spolupráce a povýšení českého pilota informovala na svém webu. Závodní dvojici Staněk vytvoří s Francouzem Clémentem Novalakem, který už má za sebou dvě sezony v F2, absolvoval je ale v jiném týmu.„Jsem nadšený, že i letos budu znovu spolupracovat s Tridentem. Už teď s týmem a (týmovým manažerem) Giacommem (Riccim), který je pro mě skvělým mentorem, pracujeme na tom, abychom společně dosáhli našich cílů. Bude to rok plný výzev a já jsem na něj připravený,“ uvedl Staněk v týmovém prohlášení.

Osmnáctiletý pilot má za sebou vydařenou sezonu v F3. Byl to jeho třetí rok v této třídě, vybojoval vítězství v Imole a tři druhá místa, přidal i jeden kvalifikační triumf. Až do úplného závěru seriálu byl ve hře o titul, za vítězným Victorem Martinsem z Francie nakonec zaostal o 22 bodů.

„Měl znamenitou sezonu 2022 a domnívám se, že má všechny předpoklady, které jsou potřeba, aby předváděl výkony na nejvyšší úrovni i v tomto roce,“ řekl Ricci. „Posun do formule 2 je klíčový krok v kariéře jezdce, a když se tak děje v rámci stejného týmu, tak je v tom významná přidaná hodnota. Velmi dobře zná tým a my budeme schopni ho tím nejlepším možným způsobem podpořit,“ dodal.

Čtrnáctidílný seriál, který částečně kopíruje program elitní formule 1 a je součástí jejích závodních víkendů, odstartuje na začátku března v Bahrajnu. Ve formuli 2 naposledy český jezdec závodil v roce 2012, v tehdejším seriálu Grand Prix 2 pravidelně nastupoval Josef Král.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud