Abraham před sezonou v MotoGP: Pořád musím něco dokazovat | iSport.cz
Jiří Uhlíř
4. dubna 2012 • 15:34

Abraham před sezonou v MotoGP: Pořád musím něco dokazovat

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Druhým rokem pojede Karel Abraham šampionát MotoGP. V elitní kategorii mistrovství světa silničních motocyklů vyzve Caseyho Stonera, Valentina Rossiho nebo Jorgeho Lorenza. Královskou kubaturu rozjede nedělní GP Kataru. „Moc se mi tam líbí, je to noční závod, hodně atraktivní,“ říká Abraham pro isport.cz.V paddocku jeho výsledky z minulého roku udělaly na zkušenější jezdce velmi dobrý dojem. Abrahama v rozhovorech pro deník Sport chválil Loris Capirossi, Jorge Lorenzo, či Dani Pedrosa.

„Ale pořád musím něco dokazovat, nezastavit se,“ ví Abraham, který v loňské sezoně skončil v MotoGP na celkovém čtrnáctém místě s počtem čtyřiašedesáti bodů.

A co říká o nových motorech v MotoGP, ve kterých se zvýšil objem z osmistovek na 1000ccm? „Na rovinkách budeme o něco rychlejší. Bude to hodně zajímavé. Musíme ještě udělat hodně úprav na elektronice a změnit podvozek,“ říká jezdec na ducati z českého týmu Cardion AB Motoracing.

Český motocyklista Karel Abraham se chystá na další sezonu v MotoGP


Ve své první sezoně v královské kubatuře bylo jeho nejlepším umístěním sedmé místo, které vyjel v Jerezu a v Silverstonu. „Letos bych chtěl stabilněji dojíždět v první desítce,“ přeje si Abraham.

Kompletní rozhovor s jediným českým zástupcem v MotoGP čtěte v zítřejším vydání deníku Sport, kde se dozvíte, co říká o svých ambicích, jaký dojem na něj dělá Casey Stoner po loňském sporu, jak spolupracuje s továrním týmem Ducati s Valentinem Rossim a jaké adrenalinové zážitky podniká ve svém volnu.

Karel Abraham se chystá na další sezonu
Karel Abraham se chystá na další sezonuVstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud