Velikán v problémech. Loeb v úvodu Korsické rallye uvízl v příkopu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Pro devítinásobného mistra světa Sébastiena Loeba skončila první etapa Korsické rallye již ve druhé rychlostní zkoušce. Pár set metrů po jejím startu vyjel z trati a se svým citroënem zůstal zaklíněný v příkopu. Po úvodním měřeném úseku byl čtyřiatřicetiletý Francouz průběžně druhý o bezmála deset sekund za krajanem a svým nástupcem na světovém trůnu Sébastienem Ogierem.

Hned v úvodu soutěže, kterou v minulosti čtyřikrát vyhrál, tak přišel o možnost vylepšit páté místo v březnové Mexické rallye. Tam ještě v polovině vedl, ale pak ho přibrzdil defekt a výměna pneumatiky.

S mistrovstvím světa v rallye se Loeb rozloučil v roce 2012, od té doby v něm startuje jen příležitostně. Letos se má objevit ještě v říjnu na Katalánské rallye.

Na Korsice vede po dvou erzetách lídr mistrovství světa Ogier o 21 sekund před Britem Krisem Meekem. Třetí je se ztrátou 23 sekund Belgičan Thierry Neuville, který v celkovém pořadí MS na druhém místě zaostává za Ogierem o čtyři body.

Jan Kopecký je zatím ve čtvrtém dílu sezony s odstupem téměř dvě a půl minuty jedenáctý a vede klasifikaci vozů WRC2.