V české výpravě se objevil další případ nákazy. Trenér plážových volejbalistek Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové a zároveň manžel první z nich Simon Nausch měl pozitivní test a musel do izolace. Z olympijské vesnice v Tokiu to potvrdila i jeho žena a svěřenkyně.
Rakouský trenér ženského beachvolejbalového páru musel po pozitivním testu opustit olympijskou vesnici v Tokiu. Nausch je třetím nakaženým v české výpravě a narozdíl od posledního Ondřeje Perušiče, který je od pondělí v karanténě, není očkovaný.
„Vzhledem k předchozím případům v našem týmu jsme se snažili být extrémně opatrní, bohužel to nezafungovalo. Ale já jsem skutečně rád, že jsem v izolaci dřív, než bych mohl ohrozit účast někoho jiného na hrách,“ uvedl Simon Nausch.
Česká výprava spolupracuje s organizátory her na podrobných opatřeních včetně sebeizolace možných blízkých kontaktů. „Nakazit se může kdokoli, rozhodně nejsme v podobné situaci sami. Alespoň je znát, že pravidelné testování funguje a zachytí pozitivní případy hned v počátku. Je to pro nás nepříjemné, ale vypořádáme se s tím,“ řekl šéf výpravy Martin Doktor.
Česká výprava nyní spolupracuje s organizátory her na podrobných opatřeních včetně sebeizolace možných blízkých kontaktů. „Bohužel jsme se ráno probudily do téhle hodně smutné informace. Simon musel do izolace a my čekáme, co s námi bude,“ řekla pro Radiožurnál Sport Markéta Nausch Sluková.
Nausch tak kvůli desetidenní karanténě nestihne zápasy jeho svěřenkyň ve skupině. Ten první Češky odehrají proti domácím Japonkám Išijové a Murakamiové v sobotu 24.7. ve 2:00 SEČ.
Zprávy ze dne 8. srpna 2021
V Tokiu začal závěrečný ceremoniál, při němž budou ukončeny XXXII. letní olympijské hry. Japonští pořadatelé na něm předají pomyslnou štafetu představitelům francouzské metropole Paříže, která bude hostitelským městem největší sportovní akce v roce 2024. Po 16 dnech nad Tokiem zhasne olympijský oheň.


Zprávy ze dne 6. srpna 2021
ATLETIKA: V Japonsku je 6 ráno, ale v Sapporu právě odstartoval maraton žen! Do závodu se vydaly i tři české běžkyně - Marcela Joglová, Tereza Hrochová a Eva Vrabcová Nývltová.
Česká olympijská účast v sobotu na OH v Tokiu:
- 23:00 atletika - maraton ženy (cíl): Joglová, Hrochová, Vrabcová Nývltová
- 0:30 golf - ženy - závěrečné 4. kolo: Spilková
- 2:44 rychlostní kanoistika - semifinále C1 1000 m muži: M. Fuksa
- 7:30 moderní pětiboj - muži: Kuf, Vlach
- 8:48 dráhová cyklistika - keirin muži: Bábek
- 13:00 atletika finále - oštěp muži: Vadlejch, Veselý
Zprávy ze dne 5. srpna 2021
SPORTOVNÍ LEZENÍ: To zas jednou byly nervy! Že trvá sportovní lezení ve formátu, v jakém se ukázalo na olympiádě, dlouho? Pak všichni fanoušci Adama Ondry zdolali při lezení na obtížnost rekord v zadržování dechu. A zdokonalili si počty. Co musí zalézt český reprezentant? A co se nesmí povést jeho soupeřům, aby měl zlato? To vše se řešilo při čtvrtečním napínavém finále. Výsledek je pro Ondru smutný, velký favorit na vítězství skončil až šestý. Jaká byla cesta k tomuto výsledku? Více čtěte ZDE >>>

SPORTOVNÍ LEZENÍ: Do Tokia přijel s jasným cílem – brát medaili při olympijské premiéře svého sportu. I když svého sportu… Kombinační formát se už od samého začátku nelíbil spoustě sportovních lezců. V případě Adama Ondry mělo být největší slabinou lezení na rychlost. Jenže ve čtvrtek mu nesedl ani bouldering. A i když po svém výkonu v lezení na obtížnost chvíli sahal i po zlatu, formát, ve kterém se výsledky disciplín násobí, ho odsoudil až k šesté příčce. „Že nemám medaili je velké zklamání,“ přiznal jen pár chvil po skončení soutěže. Celý rozhovor čtěte ZDE >>>

LEZENÍ: Adam Ondra skončil na olympijských hrách v Tokiu na šestém místě. Český lezec zazářil v závěrečné disciplíně, lezení na obtížnost, kdy skončil druhý, v součtu s rychlostí a boulderingem se ale mezi nejlepší nakonec nevešel. Zlatou medaili získal Španěl Alberto Gines Lopez. Více čtěte ZDE>>>
SPORTOVNÍ LEZENÍ: Z šestého místa se pokusí v závěrečném lezení na obtížnost zaútočit Adam Ondra na medaili. Sledujte ONLINE zde>>>

SPORTOVNÍ LEZENÍ: V boulderingu skončil Adam Ondra šestý, stejné umístění mu patří i v průběžném pořadí před poslední disciplínou, která začne ve 14:10. Více čtěte zde>>>


SPORTOVNÍ LEZENÍ: Adam Ondra, který je po lezení na rychlost čtvrtý, a jeho soupeři vstupují do druhé disciplíny, kterou je bouldering. Sledujte soutěž ONLINE zde>>>


SPORTOVNÍ LEZENÍ: První disciplínu, lezení na rychlost, má Adam Ondra za sebou. Obsadil v ní 4. místo, přičemž si v každém kole vylepšil osobní maximum. V boji o třetí místo vylezl 15metrovou stěnu za 6,86 sekundy. První místo vybojoval Španěl Alberto Ginés López. Více zde>>>


SPORTOVNÍ LEZENÍ: Adam Ondra bojuje o medaili. Sleduje ONLINE jeho počínání>>>



Zprávy ze dne 4. srpna 2021
Česko má ve druhém týdnu olympijských soutěží v Ondrovi světovou superstar – ale také geniální motivátorku Kristiinu Mäki! A pozor: objevil se sport, kterému podle slov jednoho z jeho čelních funkcionářů vyloženě prospěl koronavirus. Nová Olympiáda naruby je tady!

SPORTOVNÍ LEZENÍ: První olympijské finále. Nejen pro Adama Ondru, ale pro celé sportovní lezení. A už se v něm objevily komplikace. Ty však vyznívají ve prospěch českého závodníka. Adamu Ondrovi totiž kvůli zranění odpadl první soupeř v pavouku lezení na rychlost. A ne ledajaký, ale rovnou vítěz této disciplíny v kvalifikaci Francouz Bassa Mawem. Ondra by tak měl být ve své nejslabší disciplíně nejhůř čtvrtý. „Do čtvrtfinále ale nastoupit musí, i když sám,“ doplňuje trenér Petr Klofáč. Více čtěte ZDE>>>

LEZENÍ: Podle posledních zpráv z týmu Adama Ondry to vypadá, že v úvodním čtvrtfinále v lezení na rychlost opravdu nebude mít soupeře. Francouz Bassa Mawema odstoupil kvůli zranění a náhradníka organizátoři - zdá se - nepovolají. Český závodník tak má téměř jistou účast v semifinále a tedy nejhůř čtvrté místo, což mu může výrazně pomoci v případné cestě za medailí. „Pokud to tak bude a nenastanou nějaké další okolnosti, které by tu situaci změnily, tak to určitá výhoda je. Samozřejmě musí do toho čtvrtfinále nastoupit, i když sám, nesmí také ulít start. Adam to však neřeší, je připraven na všechny varianty a soustředí se na svůj výkon,“ uvedl Ondrův trenér Petr Klofáč.
LEZENÍ: Nepříjemná situace potkala francouzského lezce Bassu Mawema. V úterní kvalifikaci si natrhl biceps a musí na operaci. Teoreticky by se ale jeho odstoupením mohly zvýšit medailové naděje Adama Ondry. V rychlosti, kterou vyhrál, měl být Mawem ve čtvrtek prvním Ondrovým soupeřem - pokud nebude ve finálové osmičce nahrazen, skončí Ondra ve své nejslabší disciplíně nejhůř čtvrtý.

Zprávy ze dne 3. srpna 2021
Česká účast během 12. dne Her v Tokiu:
0:30 golf ženy - 1. kolo: Spilková
2:00 atletika - desetiboj muži: Helcelet, Sýkora, oštěp muži - kvalifikace: Vadlejch, Veselý
4:22 rychlostní kanoistika - K2 1000 m muži - rozjížďky: Dostál, Šlouf
6:50 vzpírání - nad 109 kg muži - skupina B: Orság.
8:30 dráhová cyklistika - sprint muži - kvalifikace: Bábek
12:00 atletika - 1500 m ženy - semifinále: Mezuliáníková, Mäki
12:30 atletika - 400 m ženy - semifinále: Vondrová
Vždy usměvavý lezec Adam Ondra odpovídá na smršť rychlých otázek. Bez čeho by si nedokázal představit život a co speciálního si vzal s sebou na olympiádu do Tokia? To a mnoho dalšího se dozvíte ve videu z dílny czechteam.tv.
LEZENÍ: „Šel jsem hodně na jistotu, hodně jsem si to hlídal. No a tímhle stylem se pro mě nedá vylézt moc vysoko. V kombinaci s vlhkostí, která panuje tady v Tokiu, je těžké mít v lezení na obtížnost tu jistotu na chytech,“ uvedl Adam Ondra po postupu do finále, ve kterém ve čtvrtek zabojuje o olympijskou medaili.
V obtížnosti jsem neriskoval. Ve finále to ale napálím, říká Ondra - čtětě ZDE >>>.

LEZENÍ: Adam Ondra nakonec v obtížnosti skončil čtvrtý, když díky času výkonem 42+ zvítězil Rakušan Schubert. Celkově se česká medailové naděje kvalifikovala z páté příčky.
LEZENÍ: Už je jasné, že Adam Ondra ve čtvrtek zabojuje o první olympijskou medaili! V kvalifikaci si pojistil postup dalším výborným výkonem v lezení na obtížnost. V tom je výkonem 39+ průběžně třetí.
