V české výpravě se objevil další případ nákazy. Trenér plážových volejbalistek Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové a zároveň manžel první z nich Simon Nausch měl pozitivní test a musel do izolace. Z olympijské vesnice v Tokiu to potvrdila i jeho žena a svěřenkyně.
Rakouský trenér ženského beachvolejbalového páru musel po pozitivním testu opustit olympijskou vesnici v Tokiu. Nausch je třetím nakaženým v české výpravě a narozdíl od posledního Ondřeje Perušiče, který je od pondělí v karanténě, není očkovaný.
„Vzhledem k předchozím případům v našem týmu jsme se snažili být extrémně opatrní, bohužel to nezafungovalo. Ale já jsem skutečně rád, že jsem v izolaci dřív, než bych mohl ohrozit účast někoho jiného na hrách,“ uvedl Simon Nausch.
Česká výprava spolupracuje s organizátory her na podrobných opatřeních včetně sebeizolace možných blízkých kontaktů. „Nakazit se může kdokoli, rozhodně nejsme v podobné situaci sami. Alespoň je znát, že pravidelné testování funguje a zachytí pozitivní případy hned v počátku. Je to pro nás nepříjemné, ale vypořádáme se s tím,“ řekl šéf výpravy Martin Doktor.
Česká výprava nyní spolupracuje s organizátory her na podrobných opatřeních včetně sebeizolace možných blízkých kontaktů. „Bohužel jsme se ráno probudily do téhle hodně smutné informace. Simon musel do izolace a my čekáme, co s námi bude,“ řekla pro Radiožurnál Sport Markéta Nausch Sluková.
Nausch tak kvůli desetidenní karanténě nestihne zápasy jeho svěřenkyň ve skupině. Ten první Češky odehrají proti domácím Japonkám Išijové a Murakamiové v sobotu 24.7. ve 2:00 SEČ.
Zprávy ze dne 8. srpna 2021
Zatímco v Tokiu probíhá závěrečný ceremoniál, do Prahy dorazil bronzový deblkajak. Radek Šlouf s Josefem Dostálem se hned na letišti pochlubili medailemi.

Spousta výprav má kostým speciálně pro závěrečný ceremoniál. Kanaďané například zvolili džínové bundy s prvky street art, Němci zase vesty jak do džungle.



Závěrečný ceremoniál LOH v Tokiu byl zahájen. Po ohňostrojích ze střechy olympijského stadionu přišla na scénu japonská vlajka a hymna. Ve VIP ochozech nechybí předseda MOV Thomas Bach a japonský korunní princ Akišino.



V Tokiu začal závěrečný ceremoniál, při němž budou ukončeny XXXII. letní olympijské hry. Japonští pořadatelé na něm předají pomyslnou štafetu představitelům francouzské metropole Paříže, která bude hostitelským městem největší sportovní akce v roce 2024. Po 16 dnech nad Tokiem zhasne olympijský oheň.


Závěrečný ceremoniál se neobešel bez dalších protestů proti olympijským hrám. Na cedulích jsou nápisy „Zrušit olympiádu“ či „Vypadni Bachu,“ které míří na předsedu Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha.



RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Zase bez medaile. Vypadá to, že olympijské hry jsou pro kanoistu Martina Fuksu prokleté. Dvojnásobný mistr světa a desetinásobný evropský šampion se do Londýna těsně nedostal a po Riu i z Tokia odjíždí bez výšlapu na stupně vítězů, po nichž tak touží. Tvrdá příprava i zkušenosti, jako by to bylo v klíčových okamžicích málo. Proč (znovu) neuspěl?
Fuksovo olympijské prokletí: finálová hlava, protivítr i slabý finiš. Co s tím? - čtěte ZDE>>>.
Závěr Her v Tokiu byl pro českou výpravu strhující díky famózním výkonům oštěpařů. Celkový počet 11 medailí je nejlepším výsledkem v historii samostatné České republiky (medailové pořadí zemí ZDE>>>). Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval ale při svém hodnocení nemohl vynechat ani počáteční obtíže s covidovými případy ze speciálu, který část výpravy před startem OH do Japonska dopravil. „Pro sportovce to byla obrovská tragédie. Chceme z toho vyvodit závěry, abychom něčemu takovému zamezili v zimě v Pekingu,“ prohlásil Kejval.
Kejval ocenil i ty, co nepřijeli. Covidový let? Vyvodíme závěry, slíbil - čtěte ZDE>>>.
BLOG MARTINA HAŠKA | Máme čas se nadechnout. Tak to řekl Jan Železný a tak to taky je. Zázračné vyústění olympijského finále oštěpařů s dvěma fantastickými osobními příběhy postavilo český atletický tým na tradiční stranu oslavovaných borců, na které je spoleh, kteří nezklamou a vždycky nakonec vyskočí na stupně. Díky unikátnímu know-how i silné národní tradici oštěpaři stále stačí. Všechna čest! Ale nelze nevidět, že v boji zůstávají osamoceni.
Medaile oštěpařů koupily čas. Ale je potřeba zapnout a hledat drajv - více čtěte ZDE>>>.

VODNÍ PÓLO: Srbové obhájili na olympijských hrách zlaté medaile z Ria de Janeiro. Trojnásobní mistři světa ve finále v Tokiu porazili Řecko 13:10.
Bronzový medailista z olympiády v Tokiu Alexander Choupenitch se stal hvězdou koncertu Leoše Mareše, kde se blýskl svou peckou Víme oba. „Bylo to úžasný, Leoš je velký profesionál," pochvaloval si šermíř... Více čtěte zde >>>

Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval ujistil, že se problematický úvod české účasti na olympijských hrách v Tokiu poznamenaný šesti případy koronaviru bude dál řešit. Vyšetřovací zpráva, kterou v průběhu olympiády zveřejnil ČOV, není konečným materiálem. Kejval uznal, že z pohledu čtyř pozitivně testovaných sportovců byly události z leteckého speciálu do Tokia obrovskou tragédií. Rozhovor s Jiřím Kejvalem čtěte zde >>>
Olympijskou štafetu od zítřka přebírá Francie a v roce 2024 slibuje úžasnou podívanou, když některá sportoviště budou přímou součástí slavných pařížských památek... Blýsknou se třeba plážoví volejbalisté Perušič se Schweinerem medailí pod Eiffelovou věží?
HÁZENÁ: Házenou na olympijských hrách ovládly francouzské týmy. Po mužském výběru se dnes v Tokiu radovaly z triumfu také ženy, které oplatily Ruskám finálovou porážku z minulých her v Riu de Janeiro a po vítězství 30:25 získaly první olympijské zlato v historii a teprve druhou medaili celkově.
Vítězslav Veselý nakopl Jakuba Vadlejcha ve společném finále k nejlepšímu výkonu – 86,6 metrů hodil naposledy před třemi lety. V Tokijské jízdě na czechteam.tv přiznal, že si více věřil i díky předešlým českým medailovým úspěchům.
Poprvé v české historii si na olympiádě stoupli na stupínky vítězů dva atleti najednou – Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý získali stříbro a bronz v hodu oštěpem. „Byla to jedna z nejtěžších kvalifikací, byl jsem rád, že se to vůbec povedlo. Jel jsem si to hlavně užít, nebyl jsem v tenzi, zároveň jsem cítil něco ve vzduchu, je to sen,“ říká Víťa Veselý.
ATLETIKA: Několik legendárních jmen prožívá své odcházení a mladí ještě nedorostli. Český atletický tým byl na olympijských hrách v Tokiu na pokraji konce báječné medailové éry. Nakonec ale zase pomohl oštěp. Hrdinní borci Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý zase dotlačili českou vlaječku na stupně. „Je to dobře pro celou atletiku, máme čas se nadechnout,“ říká legendární šampion Jan Železný, který se o krásnou sérii sám hodně přičinil mezi lety 1988-2021.
Oštěpaři zachránili čest atletiky. Pomáhá Železný: Snažím se nosit vodu - čtěte ZDE>>>
BOX: Supertěžkou váhu na boxerském olympijském turnaji ovládl stejně jako na posledním MS Uzbek Bachodir Jalolov. Ve finále porazil Richarda Torreze z USA.
BOX: V nejtěžší ženské boxerské olympijské váze do 75 kg zvítězila v Tokiu mistryně světa Britka Lauren Priceová. Ve finále porazila Číňanku Li Čchien.
VOLEJBAL: Volejbalistky Spojených států amerických jsou poprvé v historii olympijskými šampionkami. Ve finále turnaje v Tokiu zdolaly Brazílii 3:0 po setech 25:21, 25:20 a 25:14. Ve vyřazovací fázi tak neztratily během tří utkání ani jediný set. Američanky získaly na OH medaili počtvrté za sebou. Na předchozích turnajích pod pěti kruhy braly dvakrát stříbro a naposledy v Riu de Janeiro bronz.
VODNÍ PÓLO: Jediný český profesionální pólista se španělským pasem Martin Faměra v barvách země z Pyrenejského poloostrova olympijskou medaili nezískal. Španělé v souboji o bronzovou medaili podlehli Maďarsku 5:9.


