Marné léto? Ba ne, vodní slalomáři se porvou o olympiádu už letos | iSport.cz
3. června 2020 • 09:22

Marné léto? Ba ne, vodní slalomáři se porvou o olympiádu už letos

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Místo životního roku jejich kariér má většina olympioniků volnější léto. Čeští vodní slalomáři ale budou muset naopak znovu zapnout naplno. O víkendech 25.–26. července ve Veltrusech a 1.–2. srpna v Troji se totiž uskuteční druhá část národní kvalifikace pro olympiádu v Tokiu. „Rozhodnutí, že nominace na olympiádu proběhne letos, předcházela dlouhá diskuze, ale nakonec odcházeli všichni spokojení,“ pochvaluje si reprezentační šéftrenér Jiří Pultera.Koronavirová situace přesunula veškeré sportovní akce a i vodní slalomáře dlouho držela v nejistotě. Poté, co trenérská rada rozhodla o termínu prvních letošních českých závodů na přelomu července a srpna, přidala také rozhodnutí o tom, že závody budou jak českou nominací, tak zároveň druhou částí olympijské nominace.

„Myslím, že každý je rád, že se rozhodlo o nějakých konkrétních závodech, datech, což je pozitivní samo o sobě. Věřme, že do toho zase nespadne žádná pandemická situace. Hrozně se na závody těším,“ reaguje na rozhodnutí světový šampion z roku 2013 a stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek.

Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>

I ostatní slalomáři se radují, že je zase, na co se těšit. „Je skvělé, že letos máme vrchol sezony. Rozhodnutí je naprosto logické a z mého pohledu správné,“ děkuje za nový cíl celé trenérské radě aktuální mistr světa Jiří Prskavec.

A ke kajakářům se přidává i kanoistka Tereza Fišerová: „Sezona má najednou náplň a dává smysl. Trénovali jsme na vrchol, který nebyl, a najednou je. Což je skvělé.“

Jiří Prskavec na trati
Jiří Prskavec na trati

Aktuální mistryně Evropy kajakářka Amálie Hilgertová naopak tolik nadšená není: „Jsem trošku překvapená, protože jsem čekala, že se o olympiádě bude rozhodovat až příští rok. Celá situace na mě působí tak, že je všechno provizorní. Celou dobu jsme trénovali, takže připravení jsme, ale z těch opatření, nejistoty – ne že bych ztratila motivaci, ale rozhodně nemám takový drive.“

O finální podobě olympijských reprezentantů ve vodním slalomu se rozhodne na mistrovství Evropy, jehož termín však stále není jistý. Bude se totiž konat buď na podzim letošního roku (pravděpodobně v pražské Troji), nebo na jaře 2021 v italské Ivrei.

Rozhodnutí o konání či nekonání šampionátu by mělo padnout v průběhu července. Češi by ale případně rádi situace využili a o složení české olympijské reprezentace v ideálním případě rozhodli už letos.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana deníku Sport, středa 3. června 2020

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud