Stříbrná hrdinka Goggiaová: zázrak za 23 dní. Pro mě je vítězka, smekla Ledecká

Italka Sofia Goggiaová vybojovala tři týdny po zranění stříbrnou olympijskou medaili
Italka Sofia Goggiaová vybojovala tři týdny po zranění stříbrnou olympijskou medaili
Italka Sofia Goggiaová vybojovala tři týdny po zranění stříbrnou olympijskou medaili
Italka Sofia Goggiaová vybojovala tři týdny po zranění stříbrnou olympijskou medaili
Italka Sofia Goggiaová vybojovala tři týdny po zranění stříbrnou olympijskou medaili
Italka Sofia Goggiaová vybojovala tři týdny po zranění stříbrnou olympijskou medaili
Italka Sofia Goggiaová vybojovala tři týdny po zranění stříbrnou olympijskou medaili
15
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

PŘÍMO Z ČÍNY | Za 23 dní dokázala italská lyžařka Sofia Goggiaová malý zázrak. V tak krátkém čase se zotavila ze zranění ze závodu v Cortině d´Ampezzo a v úterním olympijském sjezdu bojovala o obhajobu titulu z Pchjongčchangu. Nakonec prohrála jen se Švýcarkou Corinne Suterovou, o 16 setin sekundy… „Pro mě je vítězka,“ řekla o ní její kamarádka Ester Ledecká.

Byl to jediný moment, kdy jí z tváře zmizelo světlo. Italka Sofia Goggiaová čekala v cílovém prostoru a její neuvěřitelný comeback se už málem zlatil. Pak ale do cíle olympijského sjezdu profrčela Corinne Suterová a na tabuli skočila na první místo. Goggiaové ztvrdly rysy a rychle odešla do zákulisí. „Pořád je to medaile, pořád je to skvělá medaile. Je to neuvěřitelná medaile kvůli podmínkám posledních dvaceti dní,“ hodnotila však s mírným odstupem.

Třiadvacátého ledna si v Cortině způsobila lehké zranění zkříženého vazu, frakturu v holenní kosti a poranění šlachy. Na první pohled vypadal start na zimních olympijských hrách jako bláznivý sen. Ona si za ním ale tvrdě šla. V sobotu udělala na soupeřky dojem už tím, že se postavila k prvnímu tréninku sjezdu. V samotném závodě se opět ukázala jako rychlostní královna. Po těžkých třech týdnech jela zase naplno, na samé hraně.

„Jsem na ni strašně pyšná. Už jenom tím, že se tady postavila na start, tak je vítězka. Je v současnosti nejlepší sjezdařka, ale v takovémhle sportu, kdy se můžete zranit, udělat chybu, je prostě spousta věcí, které se můžou podělat,“ hodnotila Ledecká. „Ale ona má skvělou formu celý rok. Pád bohužel přišel v blbou dobu, že ji před olympijskými hrami trošku zpomalil. Spoustu lidí by ale zastavil úplně a ona celou situaci zvládla skvěle. Pro mě je vítězka.“

Skutečnou šampionkou je Švýcarka Corinne Suterová, která konečně získala svou první olympijskou medaili. A rovnou zlatou. „Byl to můj největší životní sen,“ usmívala se. Globálním pohledem ale její příběh zastínil velký comeback sjezdařské královny. Goggiaová v posledních dvou letech sjezdu dominovala. Zároveň se ale neubránila zraněním. Vloni nevydržela zdravá pro domácí mistrovství světa v Cortině, tentokrát to jen tak tak stihla. Přesto, že v lednu před pádem v Cortině utrpěla karambol i v závodě v Zauchensee.

„Bylo to velké překvapení. Když si vzpomenu na oba pády a jsme tady, jen šestnáct setin za zlatem, je to opravdu fantastické. Stříbrná medaile je největší vítězství,“ pochvaloval si Michael Mair, kouč italského týmu.

Statečná Italka sbírala pochvaly napříč čínskými horami. Ocenila ji Američanka Mikaela Shiffrinová, která na Hrách bojuje s vlastními démony. „Po jejím pádu se to zdálo být nemožné. Je to neuvěřitelné. Věřím, že ji všichni ocení. Stříbro místo zlata, ale je to medaile. A tvrdě, opravdu tvrdě vybojovaná. Je to vyhrané stříbro,“ uvedla Shiffrinová.

Sama Goggiaová ze sebe prvotní šok z porážky rychle setřásla. „Pořád jsem si říkala, že když už se dokážu vrátit, samotný sjezd už pro mě bude nejsnadnější část,“ řekla Goggiaová. „Našla jsem v sobě neuvěřitelnou sílu, poháněla mě naděje. Jsem moc ráda a vděčná, že jsem tady mohla být, a že jsem získala další medaili. Jsem se sebou spokojená,“ uzavřela italská hrdinka.

VIDEO: Nepříjemný pád ve sjezdu potkal Francouzku Ceruttiovou

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 28. ledna 2022

Důležitý moment
28. ledna 2022 · 17:34

První část českých reprezentantů a členů jejich týmů už je rozmístěna po třech olympijských vesnicích. Speciál, který převážel 139 členů, tedy největší část výpravy, dorazil do Pekingu v poledne tamního času. Dobrou zprávou je, že výsledky 138 PCR testů byly negativní. Hraniční byla jen hodnota u jednoho z hokejistů, který nedávno koronavirus prodělal. VÍCE ČTĚTE ZDE>>>

Do dějiště ZOH vyrazila i první část hokejového týmu
Do dějiště ZOH vyrazila i první část hokejového týmu
28. ledna 2022 · 17:29

SKOKY NA LYŽÍCH: S manželkou se seznámil v pizzerii, která se stala od té doby jeho oblíbenou restaurací. Ovšem na první rande by šel na skokanský můstek v Lomnici. Radost mu dělají děti, poslouchá Karla Gotta a neumí vařit. I to na sebe prozradil skokan na lyžích Roman Koudelka. Podívejte se na video.

Důležitý moment
28. ledna 2022 · 16:52

Sledujte sportovní událost roku s deníkem Sport! S akčním předplatným dostanete každý všední den a v sobotu deník Sport s nejaktuálnějšími informacemi nejen z Pekingu přímo do vaší schránky. S balíčkem získáte samozřejmě i tři páteční Sport Magazíny, včetně speciálů k ZOH a k fotbalové lize. Akční nabídka platí do pondělí 31.1.

Akční předplatné k ZOH 2022 stojí 296 Kč a deník Sport budete dostávat v období 3. – 22.2.

Objednávejte na ikiosek.cz/sport>>>

S akčním předplatným k ZOH získáte:

  • 17x deník Sport (každý všední den a v sobotu) rovnou na vaši adresu
  • 3x Sport Magazín, páteční přílohu deníku Sport (včetně speciálu k ZOH a ke startu jarní části Fortuna:Ligy)
  • Výhodnější cenu o 19 % oproti volnému prodeji
Hokejová reprezentace
28. ledna 2022 · 15:17

HOKEJ: První část reprezentace se už hlásí z Pekingu.

28. ledna 2022 · 15:04

BĚH NA LYŽÍCH: Ten příběh vzbuzuje dojetí... Autonehoda v Itálii na poslední chvíli překazila brazilské běžkyni na lyžích Bruně Mouraové cestu na olympijské hry. Na nich chtěla sedmadvacetiletá závodnice korunovat svou sportovní kariéru, v níž prokázala velkou houževnatost . Nezastavila ji ani vrozená srdeční vada, kvůli které musela skončit se závody na horských kolech. Ve čtvrtek mířila Mouraová ze soustřední v Rakousku do Německa, aby podstoupila test na koronavirus, jímž se nedávno nakazila, a mohla odletět do Pekingu. Řidič jejího vozidla však  naboural do nákladního automobilu, sám zemřel, zatímco lyžařka byla převezena do nemocnice. Má zlomenou ruku, nohu a žebra. „Seděla jsem vzadu a byla připoutaná. Doktoři říkali, že mě to zachránilo. Přijdu o olympiádu, ale žiju,“ řekla Mouraová webu Globoesporte.com.

Běžkyni na lyžích Bruně Mouraové se na poslední chvíli rozplynul sen o olympijské účasti
Běžkyni na lyžích Bruně Mouraové se na poslední chvíli rozplynul sen o olympijské účasti
Začít diskuzi