PŘÍMO Z ČÍNY | Norská biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová už se na olympijských hrách v Číně nepředstaví. Po jejím nedělním kolapsu ve stíhačce lékaři rozhodli, že už se dalšího závodu nezúčastní. „Už dřív jsem měla problémy se srdcem, musím být opatrná,“ uvedla Tandrevoldová.
V cíli stíhacího závodu to byly děsivé scény. Tandrevoldová se do něj dostala ve stavu znatelného vyčerpání a hned za čárou jí museli křísit. V pondělí ráno se však už objevila na tiskové konferenci norského týmu, aby osobně vysvětlila, jak se cítí.
„Včera jsem vynechala mixzonu a chtěla jsem sem přijít, abych osobně vysvětlila, co se stalo, a co bude dál,“ sdělila Tandrevoldová. „Už se cítím velmi dobře. Myslím, že jsem šla přes můj limit ve vysoké nadmořské výšce a v těžkém závodě. Protože jsem už dřív měla problémy se srdcem, musím být opatrná a musím podstoupit další vyšetření.“
Tandrevoldová v olympijských soutěžích skončila osmá ve vytrvalostním závodě, pátá ve sprintu a v nedělní stíhačce odjížděla z poslední střelnice jako třetí. Pak jí ale došly síly a cílem proběhla s velkou ztrátou čtrnáctá. A byl to její poslední závod na čínských Hrách.
„Je to lékařské rozhodnutí,“ vysvětlil Lars Kolsrud, doktor norského týmu. „Pošleme jí domů na další vyšetření a uvidíme, co dál. Budeme se snažit, aby se tohle už neopakovalo.“
Tandrevoldová byla jedním z mnoha sportovců, kteří čelí ve vysokohorském středisku Čang-ťia-kchou potížím spojeným s nadmořskou výškou a extrémně náročným profilem tratí.
„Chci na téhle olympiádě závodit. Není nic, co bych si přála víc, než závodit ve štafetě s mými týmovými kolegyněmi z nejlepšího týmu i ostatními děvčaty. Moje zdraví je ale důležitější,“ uvedla Tandrevoldová. „Závodit dál na téhle olympiádě mi nebylo povoleno, takže letím domů do Norska. Teď je to těžké rozhodnutí, ale je mi teprve pětadvacet, takže doufám, že mě v tomhle sportu čeká ještě mnoho let.“
Zprávy ze dne 8. února 2022
SNOWBOARDING: První kvalifikační jízdu má Ester Ledecká za sebou. V modré dráze zajela čas 41,38 sekundy, který je průběžně zatím nejrychlejší.
AKROBATICKÉ LYŽOVÁNÍ: Druhá série finále Big Airu je u konce. Průběžné pořadí: 1. Tess Ledeuxová (Francie) 187,50 bodu, 2. Mathilde Gremaudová (Švýcarsko) 182,50 bodu, 3. Ailing Eileen Guová (Čína) 182,25 bodu.
SNOWBOARDING: Největší česká naděje na zlatou medaili z Pekingu Ester Ledecká jede kvalifikaci olympijského paralelního obřího slalomu na snowboardu. Druhou českou zástupkyní je Zuzana Maděrová. Sledujte jejich počínání online zde>>>


AKROBATICKÉ LYŽOVÁNÍ: První série finále ženského Big Airu ze tří je u konce. Průběžné pořadí: 1. Tess Ledeuxová (FRA) 94,50 bodu, 2. Ailing Eileen Guová (CHN) 93,75 bodu, 3. Kirsty Muirová (GBR) 90,25 bodu.
Zprávy ze dne 7. února 2022
„V hokeji musíte zkoušet chodit štěstí naproti, nesmíte jen čekat a být pasivní. Musíte mít sebevědomí, že ten gól dáte,“ říká Slavomír Lener. Jak vzpomíná na Nagano? A proč je podle něj mužský hokej v krizi? Podívejte se ve videu czechteam.tv.