Historický krach českých hokejistů na olympijském turnaji! Svěřenci Filipa Pešána v Pekingu prohráli v předkole play off se Švýcarskem 2:4 a do čtvrtfinále míří soupeř. Připsali si nejhorší výsledek na turnaji pod pěti kruhy od rozdělení Československa, ani na mistrovství světa nikdy nechyběli ve čtvrtfinále.
Svěřenci trenéra Filipa Pešána se s olympiádou rozloučili s bilancí dvou výher - po nájezdech a v prodloužení - a dvou porážek. Zatímco po český výběr olympiáda končí, Švýcaři se ve středu utkají ve čtvrtfinále s Finskem.
Opakování vzájemného souboje ze základní skupiny bylo v úvodu opatrné. V 7. minutě dokázal Sedlák dorazit puk za brankovou čáru po Krejčího akci, rozhodčí však přerušili hru dříve, než stihl český útočník zakončit.
O čtyři minuty později Češi vedli, Genoniho ve švýcarské brance prostřelil od modré Klok. Ve 14. minutě byl ale vyloučen Kovář, který při vstřelené brance vzorově bránil gólmanovi soupeře ve výhledu, a Švýcaři v přesilové hře vyrovnali. Po šťastné přihrávce Thürkaufa zakončoval do prázdné branky Ambühl.
Jen o třináct sekund později Švýcarsko vedlo. K Hollensteinově zblokované střele se nejrychleji dostal Mottet a překonal Hrubce podruhé.
Český tým mohl vyrovnat v početní výhodě, faul Fory ale nepotrestal. Pešánův výběr se tlačil do útoku, obětavě hrající Švýcaři spoléhali na rychlé protiútoky. A na přesilové hry. Ve 28. minutě byl vyloučen Jeřábek a Malgin přiblížil své mužstvo k postupu mezi osmičku nejlepších týmů turnaje.
Snížit se snažit individuálně Smejkal, Genoniho však nepřekonal. Pešán do hry zapojil sedmého obránce Skleničku i třináctého útočníka Lence, od třetí třetiny se navíc rozhodl změnit složení elitních dvou formací. I proto, že ze hry vypadl zraněný Sobotka.
Švýcaři ale podpořeni dvoubrankovým vedením pozorně bránili a nepouštěli soupeře do výraznějších příležitostí. Genoni navíc chytal spolehlivě. Definitivu na české vyřazení a švýcarský postup dal pět minut před koncem kapitán Diaz, jenž prostřelil Hrubce od mantinelu.
Češi následně riskovali bez brankáře a při hře šest na čtyři kapitán Červenka snížil, i přes pokračující power play ale další gól přidat nedokázali.
VIDEO: Tvrdý hit Mosera na Kováře:
Zprávy ze dne 3. února 2022
CURLING: Česká manželská dvojice Paulových nastupuje do třetího zápasu, duel s Austrálií sledujte ONLINE zde >>>
SNOWBOARDING: Je tu světová špička, i tak mají ale snowboardisté respekt před olympijskou slopestylovou tratí. V areálu Genting Secret Garden na kraji střediska Čang-ťia-kchou se stavitelé vyřádili ve stylu tvůrců Hladových her. „Je statečná,“ ocenil trenér Martin Černík reprezentantku Šárku Pančochovou. Rozhovor s ní čtěte ZDE>>>

BIATLON: Norská výprava si stěžuje na úniky informací týkající se případů koronaviru. O tom, že dva biatlonisté jsou blízkými kontakty nakaženého člověka, se dozvěděl dříve manažer hotelu než šéf týmu. „Manažer hotelu je slušný chlap, ale neměl by mít informaci dřív než my, to nedává smysl,“ uvedl vedoucí norské výpravy Tore Övrebö. Informace se týkala toho, že biatlonisté Johannes Thingnes Bö a Ingrid Landmark Tandrevoldová seděli v letadle směřujícím do Pekingu poblíž člověka, jenž byl následně pozitivně testován na koronavirus.
HOKEJ:Ruská hokejová reprezentace odletěla bez útočníka Sergeje Plotnikova a Arťoma Anisimova. Oba mistři světa z roku 2014 měli pozitivní test na koronavirus. Ze stejného důvodu chyběl ve výpravě kondiční trenér.
HOKEJ:Tahle olympijská mise nezačíná dobře, Davidu Krejčímu vyšel pozitivní test na COVID-19! Druhá část hokejové reprezentace sice dorazila do Pekingu, největší hvězda národního týmu však na prvním společném tréninku chyběla. Více čtěte zde >>>