SESTŘIH: Historický krach! Česko - Švýcarsko 2:4, konec před čtvrtfinále

Gól Lukáše Sedláka v první třetině, který nakonec neplatil
Fabrice Herzog slaví švýcarský gól
Jiří Smejkal a Michal Řepík před brankářem Genonim
Michael Špaček v souboji s Andresem Ambühlem
Zraněný Vladimír Sobotka
Andres Ambühl před brankářem Šimonem Hrubcem
Reakce Šimona Hrubce na druhý švýcarský gól
95
Fotogalerie
iSport.cz, zoh, ČTK
Hokej na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (66)

Historický krach českých hokejistů na olympijském turnaji! Svěřenci Filipa Pešána v Pekingu prohráli v předkole play off se Švýcarskem 2:4 a do čtvrtfinále míří soupeř. Připsali si nejhorší výsledek na turnaji pod pěti kruhy od rozdělení Československa, ani na mistrovství světa nikdy nechyběli ve čtvrtfinále. 

Svěřenci trenéra Filipa Pešána se s olympiádou rozloučili s bilancí dvou výher - po nájezdech a v prodloužení - a dvou porážek. Zatímco po český výběr olympiáda končí, Švýcaři se ve středu utkají ve čtvrtfinále s Finskem.

Opakování vzájemného souboje ze základní skupiny bylo v úvodu opatrné. V 7. minutě dokázal Sedlák dorazit puk za brankovou čáru po Krejčího akci, rozhodčí však přerušili hru dříve, než stihl český útočník zakončit.

O čtyři minuty později Češi vedli, Genoniho ve švýcarské brance prostřelil od modré Klok. Ve 14. minutě byl ale vyloučen Kovář, který při vstřelené brance vzorově bránil gólmanovi soupeře ve výhledu, a Švýcaři v přesilové hře vyrovnali. Po šťastné přihrávce Thürkaufa zakončoval do prázdné branky Ambühl.

Jen o třináct sekund později Švýcarsko vedlo. K Hollensteinově zblokované střele se nejrychleji dostal Mottet a překonal Hrubce podruhé.

Anketa
Má Filip Pešán skončit jako kouč hokejové reprezentace?
ANO
NE

Český tým mohl vyrovnat v početní výhodě, faul Fory ale nepotrestal. Pešánův výběr se tlačil do útoku, obětavě hrající Švýcaři spoléhali na rychlé protiútoky. A na přesilové hry. Ve 28. minutě byl vyloučen Jeřábek a Malgin přiblížil své mužstvo k postupu mezi osmičku nejlepších týmů turnaje.

Snížit se snažit individuálně Smejkal, Genoniho však nepřekonal. Pešán do hry zapojil sedmého obránce Skleničku i třináctého útočníka Lence, od třetí třetiny se navíc rozhodl změnit složení elitních dvou formací. I proto, že ze hry vypadl zraněný Sobotka.

Švýcaři ale podpořeni dvoubrankovým vedením pozorně bránili a nepouštěli soupeře do výraznějších příležitostí. Genoni navíc chytal spolehlivě. Definitivu na české vyřazení a švýcarský postup dal pět minut před koncem kapitán Diaz, jenž prostřelil Hrubce od mantinelu.

Češi následně riskovali bez brankáře a při hře šest na čtyři kapitán Červenka snížil, i přes pokračující power play ale další gól přidat nedokázali.

VIDEO: Tvrdý hit Mosera na Kováře:

KonecLIVE
24

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 15. ledna 2022

Hokejová reprezentace
15. ledna 2022 · 18:51

HOKEJ: Když si hokejové Česko před čtvrteční nominací črtalo vlastní kontury olympijského souboru pro Peking, jeho jméno nenapsal snad nikdo. Stavitelé národního týmu na něj však nezapomněli. Zkušený obránce Ladislav Šmíd je poslední tři měsíce bez hokeje. Liberecký bek se dlouho dával dohromady po náročné operaci vyhřezlé ploténky. Už je ale fit a vyhlíží návrat. Filip Pešán s Petrem Nedvědem ho mají mezi náhradníky. Pokud bude Šmíd zdravý, je velká šance, že do Číny pojede. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 14. ledna 2022

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
14. ledna 2022 · 18:31

HOKEJ: Po čtvrteční olympijské nominaci české hokejové reprezentace, která dopadla rozpačitě, je přece jen jedno nové a definitivní. Zkušený útočník Milan Gulaš, jenž byl zařazen mezi náhradníky, se omluvil reprezentačnímu vedení, ať s ním v této pozici nepočítají. „Strávili jsme nad tím hodně času, brali jsme to zleva zprava. S tím, že buď Gulimu ušijeme roli na míru a bude nám obstarávat první přesilovku a další věci, anebo v té pozici bude někdo jiný. A na konci dne nám tam Milan úplně nevyšel,“ prozradil Petr Nedvěd v rozhovoru pro iSport Premium. VÍCE čtěte ZDE>>>.

 

GM hokejové reprezentace Petr Nedvěd pro deník Sport přiznal, že Milan Gulaš na olympiádu v Pekingu nepojede
GM hokejové reprezentace Petr Nedvěd pro deník Sport přiznal, že Milan Gulaš na olympiádu v Pekingu nepojede
14. ledna 2022 · 18:20

SNOWBOARDING: Před měsícem to vypadalo jako nesmysl. Že by se Eva Samková se zlomenými kotníky v rekordním čase uzdravila a bojovala na olympiádě v Pekingu? Málo kdo tomu v první chvíli věřil, včetně šéfa české mise. Ale tato snowboardkrosařka, olympijská vítězka ze Soči 2014, je neskutečná bojovnice a olympijského snu se nevzdává. Snad s týdenním odstupem by mělo zasedat lékařské konsilium, s definitivním ano či ne se bude ale čekat až do poslední chvíle. Více čtěte ZDE>>>

Důležitý moment
14. ledna 2022 · 16:00

KOMPLETNÍ ČESKÁ NOMINACE: V rekordním počtu se vydají čeští sportovci na zimní olympijské hry v Pekingu. Nominační plénum Českého olympijského výboru (ČOV) dnes schválilo 113 jmen a tento počet se může ještě zvýšit. Už nyní je jisté, že se zimní olympiády poprvé zúčastní více než stovka českých reprezentantů. Dosavadním maximem bylo 95 sportovců v Pchjongčchangu v roce 2018. Více čtěte ZDE>>>

14. ledna 2022 · 09:15

HOKEJ: Hokejisté Spojených států amerických zařadili do nominace 15 hráčů z univerzitní NCAA. Mezi nimi je i útočník Matty Beniers z University of Michigan, jehož si loni vybral jako dvojku draftu nováček NHL Seattle. Dva hokejisty vzal generální manažer John Vanbiesbrouck z nižší AHL a osm členů pětadvacetičlenného kádru působí v evropských soutěžích.

Vstoupit do diskuze (66)