Hokejisté Německa, obhájci senzačního stříbra z Pchjongčchangu, neunesli prohru v osmifinále olympijského turnaje se Slovenskem (0:4). Přesněji řečeno ji neunesl útočník David Wolf (32). Minutu a půl před koncem se za rozhodnutého stavu nejdřív „poštěkal“ s Liborem Hudáčkem. A když se slovenský útočník sklonil k ledu, Němec ho zezadu sestřelil úderem pěstí na hlavu. „Tak tohle byla prasárna,“ měl jasno Martin Hosták, bývalý reprezentant a expert České televize.
Slováci osmifinále zvládli skvěle. Byli lepší, rychlejší, organizovanější. Brankář Patrik Rybár v klidu pochytal všech 21 střel. První a nakonec vítěznou branku vstřelil ve 12. minutě právě Libor Hudáček.
Další góly přidali Peter Cehlárik, Michal Krištof a do prázdné Marek Hrivík. Tým trenéra Craiga Ramsayho osmifinále zvládl suverénně, v dalším kole ho čekají Američané.
Němci zdaleka v takové pohodě nebyli. Vrcholem frustrace byl neférový útok Davida Wolfa v posledních minutách. U mantinelu se střetl s Hudáčkem. Slovenský útočník mu dal krosček, Wolf mu to hned oplatil máchnutím hokejky přes nohy. Nezůstalo ovšem jenom u tohoto. Německý reprezentant trefil stojícího Hudáčka pěstí do obličeje. Ten se předklonil. A Wolf mu zezadu přidal další ránu do hlavy a složil ho k ledu.
Hudáček dostal dvě minuty za sekání, Wolfa poslali sudí do sprch. Dostal pět minut plus do konce. Před čtyřmi lety byl Wolf u senzačního olympijského stříbra (7 zápasů/ 0+2). V současné době hraje za Mannheim (20 zápasů/ 4+6), v sezoně 2014/15 si zahrál tři zápasy v NHL za Calgary. Na olympiádě si dvakrát zahrál i jeho otec Manfred (1984 a 1988).
Zprávy ze dne 13. února 2022
BIATLON: Česko by mělo mít jednoho zástupce v královské disciplíně mužů na závěr Her, do závodu s hromadným startem se na základě výsledků z Číny kvalifikoval Michal Krčmář. V ženském „masáku“ pojedou Markéta Davidová s Lucií Charvátovou.
BIATLON: Je to drsné a stále drsnější. K mrazu, větru a vysoké nadmořské výšce se biatlonovém olympijském areálu v Čang-ťia-kchou v nedělních stíhačkách přidala i chumelenice. Norka Ingrid Landmark Tandrevoldová v cíli zkolabovala, Markéta Davidová se klepala zimou. „Bylo to, jako by vám měly upadnout prsty,“ řekla v cíli poté, co se po pokaženém sprintu posunula na 28. místo. Více čtěte ZDE>>>
BIATLON: Zlato ze stíhačky vybojoval Francouz Quentin Fillon Maillet, celý závod odstřílel bez jediné chyby. Druhý skončil Nor Tarjei Bö, třetí Rus Eduard Latypov. Nejlepší Čech Michal Krčmář dojel čtyřiatřicátý.

BIATLON: Michal Krčmář si odstřelil šance na dobrý výsledek, při třetí položce v obtížných podmínkách čtyřikrát minul. Na první místo se posunul Francouz Quentin Fillon Maillet.
HOKEJ: Finsko vítězí nad Švédskem 4:3, v prodloužení rozhodl Harri Pesonen. Finové jdou do čtvrtfinále jako vítěz skupiny, Švédové z pozice nejlepšího týmu na druhé příčce.
HOKEJ: Finsko ve třetí třetině skvěle srovnalo duel se Švédskem, za stavu 3:3 se jde do prodloužení. Tento výsledek zároveň znamená, že oba týmy postoupí přímo do čtvrtfinále.

BIATLON: Po dvou střelbách se v čele stíhačky drží Johannes Bö, Michal Krčmář zvládl skvěle druhou položku a jede devátý.