SESTŘIH: Kanaďanky slaví zlato! Hokejistky nedovolily USA obhájit triumf

Kanadské hokejistky slaví zlaté olympijské medaile z Pekingu
Kanadské hokejistky slaví zlaté olympijské medaile z Pekingu
Zklamané americký hokejistky po finálové porážce s Kanaďankami
Kanadské hokejistky slaví zlaté olympijské medaile z Pekingu
Spoluhráčky pomáhají zraněné Američance Brianně Deckerové na medailový ceremoniál po finálové porážce
Kanadská euforie po finálovém triumfu na turnaji hokejistek
Kanadská euforie po finálovém triumfu na turnaji hokejistek
10
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz, zoh
Hokej na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

Kanadské hokejistky proměnily svoji suverénní jízdu v Pekingu v pátý olympijský triumf. Při sedmé účasti ve finále pod pěti kruhy zvítězily nad obhájkyněmi zlata ze Spojených států amerických 3:2 a na turnaji ovládly všech sedm zápasů při skóre 57:10. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci v posledním duelu zazářila Marie-Philip Poulinová.

Úřadující mistryně světa z loňského domácího šampionátu v Calgary, které vedle minulé olympiády neuspěly ve finále jen při premiéře v roce 1998 v Naganu rovněž proti USA, navázaly na úspěchy z let 2002 ze Salt Lake City, 2006 z Turína, 2010 z Vancouveru a 2014 ze Soči. Američanky mají také sedmý cenný kov, vedle dvou zlatých dosáhly na čtvrté stříbro a v roce 2006 skončily třetí.

Kanaďanky v základní skupině vyhrály nad USA 4:2 a v úvodu odvety měly štěstí, protože Brandtová ve 3. minutě trefila pravou tyč. V čase 7:15 sice kanadský tým překonal poprvé Cavalliniovou, ale branka Daoustové nakonec neplatila. Kouč Joel Johnson si vzal trenérskou výzvu a přezkoumání u videa potvrdilo předchozí ofsajd.

Za 35 sekund už ale byla kanadská radost oprávněná. Přihrávku Thompsonové usměrnila z pozice mezi kruhy do branky o levou tyč Nurseová. A v čase 15:02 po úspěšném forčekingu zamířila přesně k pravé tyči Poulinová.

Ještě v první třetině se Američanky ubránily v prvním oslabení, v druhé části pak přečkaly šanci Spoonerové v přečíslení, ale v polovině zápasu už prohrávaly 0:3. Zakončení Jennerové po přihrávce Nurseové ještě Cavalliniová stihla vykopnout pravým betonem, ale z dorážky trefila odkrytou část branky Poulinová.

Američanky odpověděly tlakem. Neprosadily se sice při vyloučení Larocqueové, ale v 37. minutě se dočkaly gólové radosti ve vlastním oslabení. Z protiútoku překonala Desbiensovou nadvakrát Knightová.

Ve třetí třetině Američanky přestřílely soupeřky v poměru 16:4. Carpenterová ve 45. minutě trefila tyč a Desbiensovu překonaly znovu až 13 sekund před koncem. Při přesilovce umocněné power play po střele Roqueové uspěla z dorážky Kesselová. Těsný náskok už Kanaďanky při pokračující hře USA bez brankářky udržely.

KonecLIVE
32

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 9. února 2022

Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 13:00

HOKEJ: Český národní tým zahájí olympijský turnaj proti Dánsku v červených dresech!

9. února 2022 · 12:40

SKELETON: Česká skeletonistka Anna Fernstädtová půjde do olympijského závodu na pekingských hrách dobře naladěna. Dnes v ledovém korytu v Jen-čchingu vyhrála závěrečnou šestou tréninkovou jízdu. Soutěž začne v pátek.

Důležitý moment
9. února 2022 · 12:31

SEVERSKÁ KOMBINACE: Neskutečný závěr nabídl závod sdruženářů! V posledním kole to vypadalo na jasný triumf Johannese Rydzeka, kterému ale v úplném závěru došly síly. Kolem vedoucího Němce se prohnala skupina pronásledovatelů a ze zlaté medaile se nakonec radoval jiný Němec Vinzenz Geiger, stříbro bral Nor Jörgen Grabaak a bronz uhájil Rakušan Lucas Greiderer. Nejlepším českým závodníkem byl dvacátý Tomáš Portyk, hned za ním dojel Lukáš Danek.

Vinzenz Geiger z Německa ovládl závod sdruženářů po 11. místě po skokanské části
Vinzenz Geiger z Německa ovládl závod sdruženářů po 11. místě po skokanské části
Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 12:21

HOKEJ: Před zápasem vám to samozřejmě nikdo neřekne. Od nikoho neuslyšíte, že jdou do předem prohrané bitvy proti soupeři, s nímž nemají žádnou šanci. České hokejistky čeká ve čtvrtfinále gigant ze Spojených států amerických. Rozhodla o tom úterní prohra s Japonkami 2:3 v nájezdech. A v nich sporný gól, kdy puk sotva přeplazil brankovou čáru. Více čtěte ZDE >>>

Klára Peslarová už nedokázala puk klouzající za čáru zastavit
Klára Peslarová už nedokázala puk klouzající za čáru zastavit
Puk po zakončení Kuboové se jen o malinký kousek došoural za brankovou čáru...
Puk po zakončení Kuboové se jen o malinký kousek došoural za brankovou čáru...
9. února 2022 · 12:05

SEVERSKÁ KOMBINACE: V poledne odstartovala druhá část závodu sdruženářů - běh na 10 kilometrů. S náskokem po skoku vede Rjota Jamamoto z Japonska, nejlepší Čech Tomáš Portyk vyrazil do běžecké části ze 13. místa s mankem 1:29 na vedoucího muže. Sledujte ONLINE přenos >>>

Začít diskuzi