PŘÍMO Z PEKINGU | Boj o medaili ještě není zdaleka ztracený! Skeletonistka Anna Fernstädtová ztrácí po dvou jízdách na medaili 23 setin, což je manko, která se rozhodně na technické trati dá stáhnout. „Ještě není nic rozhodnuto,“ reaguje trojnásobná juniorská mistryně světa, která je po úvodním dni sedmá. Souboj o medaile v ledovém korytu vyvrcholí dvěma zbývajícími jízdami zítra.
Česká reprezentantka zaostává po dvou ze čtyř jízd o 45 setin za vedoucí Jaclyn Narracottovou z Austrálie. Druhá je při své olympijské premiéře s odstupem 21 setin Hannah Neiseová, mistryně světa Tina Hermannová na třetím místě ztrácí 23 setin. „Ještě není nic vyhráno, ani prohráno. Uvidíme zítra,“ tvrdí Fernstädtová.
Jak spokojená s prvními dvěma jízdami?
„Myslím si, že pozice je docela v pohodě. Ale nejsem úplně spokojená, protože jsem ve druhé jízdě udělala chybu, kterou jsem dělala celý týden, což mě trochu mrzí. Nebyly to moje nejlepší jízdy, ale celkově dobrý, když kouknu na sezonu. Myslím si, že jsem v dobré pozici. I se špatnou jízdou mít dvě nebo tři desetiny k medaili… Ještě není prohráno, ani vyhráno. Uvidíme zítra.“
Co to bylo za chybu?
„Mezi čtvrtou a pátou zatáčkou jsem jela o mantinel. Je to náročná dráha, asi se vědělo, že žádná holka nemá dokonalé jízdy. Jde o to, kdo udělá nejméně chyb zítra.“
Na medaili vám chybí dvě desetiny. Co to znamená?
„Nevím, tak dvacet metrů? (smích) Je to jedna chyba. Jeden špatný nájezd do zatáčky. Na takové dráze je to málo, je technicky těžká, dlouhá. Není nic rozhodnuto.“
Jak strávíte čas před zítřejším závodem?
„Kouknu se na náš závod, rozeberme si to s trenérem. Abych věděla, jaké jsem dělala chyby. Pak si odpočinu a musím se dobře naladit.“
Co vám k tomu pomůže?
„Jako vždycky. Budu se soustředit sama na sebe, pak to bude, doufám, v pohodě.“
Odreagujete se při nějakém filmu? Nebo tady máte knížky?
„Dostala jsem biografie o sportovcích. Hodně lidí to nečte, ale já ráda.“
Zprávy ze dne 12. února 2022
HOKEJ: Když váš oblíbený tým či reprezentace vybojuje sportovní úspěch hodný zápisu do historie, budou si fanoušci i s odstupem času pamatovat jména všech strůjců triumfu? V drtivé většině ne. V paměti ale bezpochyby utkví především to, co měli aktéři na sobě. A nemusí jít nutně jen o trikoty vítězů. Prestižní zámořský deník The Athletic se v anketě zaměřil na nejlepší hokejové dresy v historii olympijských her. A kdo vyhrál? Česká reprezentace a její úbory na letošním turnaji v Pekingu! Více čtěte ZDE>>>.
SKOKY NA LYŽÍCH: Viktor Polášek se po osmi dnech v izolaci kvůli koronaviru vrátil k české olympijské výpravě. Čtyřiadvacetiletý juniorský mistr světa z roku 2017 v neděli absolvuje první trénink a do programu her v Pekingu by mohl zasáhnout v pondělí v týmové soutěži. „Po dvou negativních testech bude v dalších dnech fungovat v režimu blízkého kontaktu, tedy se zvýšeným testováním a individuální dopravou, ale bez omezení v tréninku či soutěži,“ uvedla tisková mluvčí výpravy Barbora Žehanová.
SNOWBOARDING: Japonec Ajumu Hirano se sice dočkal po dvou stříbrech premiérového olympijského zlata v U-rampě, stoprocentně spokojený ale nebyl. Zkritizoval úroveň rozhodčích a uvedl, že závodníci v soutěži riskují životy, ale nejsou za to správně bodově ohodnoceni. Hirana naštvalo, že ho v pátečním závodu nedostala na první místo už druhá ze tří finálových jízd, která si i podle některých expertů zasloužila vyšší ocenění. Dnes třiadvacetiletý snowboardista uvedl, že by se měl systém rozhodování přepracovat. „Chceme mít ty nejvyšší standardy a myslím, že by se to mělo týkat také rozhodčích. Závodnici riskují životy, dávají do toho maximum. Měla by být ale přijata opatření, aby se vyřešil problém s transparentností bodování,“ citovala agentura AFP Hirana
SNOWBOARDING: Dnes je jedna z největších hvězd světového zimního sportu. Jak ale lyžařsko-snowboardová obojživelnice Ester Ledecká začínala? O malou vzpomínku se podělil herec Vladimír Polívka, který se v dětství snowboardingu věnoval. „Držel jsem ji a učil plužit,“ zavzpomínal v Sazka Studiu Českého olympijského týmu na jeho zkušenost s malou Ester na „prkně“. Syn herce Bolka Polívky se z těch časů kromě Ledecké zná i s další olympioničkou Šárkou Pančochovou. Více čtěte ZDE>>>.
KRASOBRUSLENÍ: Ruska Kamila Valijevová se podle své trenérky stala v Pekingu buď obětí fatální shody okolností nebo dobře promyšleného plánu. Nebo obojího. Eteri Tutberidzeová si je jistá, že patnáctiletá závodnice, která měla v prosinci při národním šampionátu v Petrohradu pozitivní dopingový test na zakázanou látku trimetazidin, je čistá a nevinná. „Jsem si naprosto jistá. Pro nás to není věta, ale axiom - to není třeba dokazovat,“ řekla Tutberidzeová ruské televizní stanici Channel One.