4. února 2021 • 14:55

Analýza pro Peking 2022: Česko získá čtyři medaile, z toho dvě zlaté

Autor: ČTK, vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká republika by měla za rok na zimních olympijských hrách v Pekigu získat čtyři medaile, předpovídá tradiční analýza společnosti Gracenote. Nejúspěšnější výpravou by mělo být Norsko, kterému analytici přisuzují 41 medailí včetně 25 zlatých. Severská velmoc ovládla medailové hodnocení na poslední zimní olympiádě v roce 2018 v Pchjongčchangu.Česko tehdy v Koreji bralo sedm medailí. O dvě zlaté se postarala Ester Ledecká, která ovládla superobří slalom na lyžích a paralelní obří slalom na snowboardu. Stříbrné medaile přidali rychlobruslařka Martina Sáblíková a biatlonista Michal Krčmář. Bronz získaly snowboardcrossařka Eva Samková, biatlonistka Veronika Vítková a rychlobruslařka Karolína Erbanová.

Tentokrát analytici předpovídají, že si čeští sportovci z Číny odvezou dvě zlaté medaile, jednu stříbrnou a jednu bronzovou. Šanci na cenný kov znovu budou mít Ledecká, Samková a Sáblíková. Může opět zabodovat někdo z biatlonistů, novou českou nadějí je skeletonistka Anna Fernstädtová.

Čínští dělníci upevňují ceduli v olympijské vesnici
Čínští dělníci upevňují ceduli v olympijské vesnici

Norové v Koreji získali 39 medailí, tentokrát jim analytici předpovídají ještě o dva cenné kovy více. Na druhém místě podle celkového počtu medailí by se měla umístit výprava ruských sportovců, která ale kvůli trestu za doping nesmí startovat pod svou státní vlajkou. Analýza od ní čeká 34 medailí včetně šesti zlatých. Před třemi lety bylo Rusko rovněž v trestu a pod označením olympijští sportovci z Ruska získalo sedmnáct medailí. Umístilo se až na 13. místě hodnocení národů těsně před Českem.

Třetí by s 31 medailemi včetně dvanácti zlatých mělo být na ZOH 2022 výprava Německa. V první desítce, ke které analytici dospěli, nefiguruje pořadatelská Čína. Té předpovídají osm medailí, což je podobná bilance, jakou měla nejlidnatější země světa na poslední zimní olympiádě. Z Koreje si přivezla devět cenných kovů.

Zimní olympijské hry v Pekingu by měly začít přesně za rok 4. února 2022 a trvat do 20. února 2022.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud