Romana Barboříková
2. února 2022 • 12:55

Vlajkonoši Mills a Březina mají „silný mandát“. Zahájení ale netáhne

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň na Letné: razítko na tituly, Hložkův zápis, dělbuchy i oslavy s Franzem
Růžičkův triumf! Se Slovanem obral krajana Stavjaňu. Má to už za sebou? ptali se místní
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PEKINGU | Ona bude mít olympijskou premiéru, on derniéru. A společně ponesou při slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pekingu v pátek českou vlajku. Kapitánka ženské hokejové reprezentace Alena Mills a krasobruslař Michal Březina byli vybráni zhruba devadesátkou hlasujících sportovců. Na samotný ceremoniál jich však půjde méně.Už se stalo tradicí, že vlajkonoše českého týmu na slavnostní zahájení si volí sami sportovci. Stejně tomu je i nyní v Pekingu. „Jako na předchozích hrách jsme chtěli, aby svého vlajkonoše zvolili sami sportovci, takže jsme zjistili, kteří nominanti připadali v úvahu, a poté měli všichni sportovci možnost hlasovat pro své kandidáty. Ve středu v poledne jsme ukončili hlasování, spočítali hlasy a tím pádem známe vlajkonoše,“ popsal celý proces šéf české mise Martin Doktor .

Podle něj se do hlasování zapojilo téměř 90 sportovců. „Je to procentuálně víc, než bývalo obvyklé, protože ne všichni se vždy chtějí do hlasování zapojit. Takže vlajkonoši, když to řeknu slovy politiků, mají docela silný mandát.“

Vlajkonoškou tedy je Alena Mills, kapitánka hokejového týmu, který vybojoval premiérovou účast na olympijském turnaji. To Krasobruslař Michal Březina už je na svých čtvrtých a zároveň i posledních Hrách. „Myslím, že je to velice dobře vybraná dvojice, že nás bude důstojně reprezentovat,“ je přesvědčený Doktor.

Na samotný ceremoniál už ale tolik sportovců, kolik hlasovalo, nepůjde. Jako už dříve je totiž komplikací pro ty, kteří bydlí v horách, dlouhá a náročná cesta. „Většina sportovců, kteří se chtějí zúčastnit, je z vesnice přímo v Pekingu, protože cestování spojené s tím, že pojedou z hor, je trošku komplikací. Celkově by mělo jít nějakých 50 sportovců. Samozřejmě čísla se na poslední chvíli můžou změnit, protože se ještě třeba někteří rozhodnou, že nepojedou. Je i možnost, aby se zúčastnili také členové doprovodu, kteří doplní tým, a doufám, že tam bude důstojné důstojná českých sportovců,“ říká Doktor.

ONLINE PŘENOS - ZOH 2022
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Ester Ledecká Ester Ledecká Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Markéta Davidová Markéta Davidová Martina Sáblíková Martina Sáblíková
Obnovit
Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:01
20. 2. 2022
 
Zprávy ze dne 20. 2. 2022
14:39
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Domluveno, dětský sbor doprovodil závěrečné pasáže a zhasnutí olympijského ohně, olympijské vločky teď symbolicky míří do celého světa...

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
14:25
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Proběhlo ještě videopředstavení příští zimní olympiády, promluvil šéf pekingských organizátorů, řeční i šéf MOV Thomas Bach.

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
14:15
20. 2. 2022
 
Zprávy ze dne 20. 2. 2022
14:13
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Pomyslnou štafetu od čínských organizátorů přebírají starostové příštích pořadatelských měst v roce 2026, Milána a Cortiny d´Ampezzo. Na stožár stoupá italská státní vlajka a zpěvačka Malika Ayaneovou reprodukuje za doprovodu houslí státní hymnu Fratelli d´Italia.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud