ZOH 2018 | Ledecká měla při odletu na ZOH individuální odbavení. Bála se virózy | iSport.cz
Romana Barboříková
6. února 2018 • 04:30

Ledecká měla při odletu na ZOH individuální odbavení. Bála se virózy

TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Teď už se Ester Ledecká slovu „olympiáda“ nevyhne. Včera odletěla s početnou výpravou českých sportovců do Koreje, kde v pátek startují olympijské hry, které si Ledečtí překřtili na „přáteláček v Koreji“.V mumraji odletové haly pražského letiště Václava Havla byli k vidění téměř všichni členové realizačního týmu Ester Ledecké, jen sama sportovkyně nikde. „Má nějaký speciální vchod do letadla, jsem slyšel,“ žertoval její lyžařský trenér Tomáš Bank, který se v tu chvíli stal tiskovým mluvčím Ledecké. Ta se většímu shromáždění lidí snažila vyhnout kvůli chřipkové epidemii, která nyní v Česku řádí.

Už v minulých týdnech byla totiž česká hvězda nemocná. Při Světovém poháru ve slovinské Rogle v druhé polovině ledna dokonce vynechala nedělní závod. A tak se, aby byla do Her v Pchjongčchangu fit, uzpůsobil i její další program. Absolvovala ještě jedny snowboardové závody v Bansku (26. a 28. ledna) a od té doby odpočívala. „Na sněhu od Banska nebyla. Kvůli předchozí nemoci jsme jí naordinovali volno, tak byla v Praze,“ doplnil Bank.

Není pochyb, že česká sněhová obojživelnice bude díky své jedinečné kombinaci globálně sledovaná. A ačkoliv se právě tlaku kvůli ZOH snažila předejít zákazem používání slova „olympiáda“, i jí už význam nadcházející události začíná docházet. „Myslím, že Ester se do Koreje těší, ale je tam cítit, že se blíží důležitý závod. A právě proto tady teď třeba není a snaží se být v klidu a už teď se soustředit na těch 14 dní, co tam absolvuje,“ vysvětloval lyžařský kouč.

Jako první přijdou na řadu lyžařské závody. Proto se bude po příletu věnovat tréninku na dvou prknech. „Rozkoukáme se tam a hned ve středu půjdeme trénovat, aby se zase ze snowboardu předělala na lyže. Potřebuje jenom dva dny volně jezdit bez bran, aby se srovnala, a ve čtvrtek už půjdeme do obřího slalomu, trénovat do bran,“ prozradil Bank plány pro svou svěřenkyni.

Trenér Ledecké Bank: Na Ester je cítit, že se blíží důležitý závod

A zatímco cíle pro závod v alpském snowboardingu jsou jasné, Ledecká zde bude útočit na zlato, u lyží je tomu jinak. Za prvé v tomto odvětví nezávodí ještě tak dlouho a navíc kvůli programové kolizi nepojede svou nejsilnější disciplínu - sjezd. „První pojede obří slalom (12. února). Tam v podstatě nějaké velké ambice nemáme. Taky jsme ho skoro vůbec netrénovali. Je to spíš, aby se rozkoukala, nasála atmosféru. A pak pojede super G (17. února), kde za sebe můžu říct, že cíl je do patnáctého místa,“ prohlásil trenér.

Bank vedle toho, že je koučem Ledecké, je zároveň i šéftrenérem celé lyžařské reprezentace. Na ZOH ale prý bude mít jednoznačně přednost Ledecká. „Ale neznamená to, že třeba s klukama vůbec nebudu. Holky totiž ze začátku nemůžou do střediska, kde se jedou rychlostní disciplíny. Takže je i v zájmu Ester, abychom já nebo Ondra (Bank – druhý lyžařský trenér Ledecké) nastudovali kopec, protože ona ho uvidí teprve den před závodem.“

Ledecká je jednou z velkých adeptek na olympijské zlato, proto by se mohla nabízet i myšlenka, že by mohla být českou vlajkonoškou při slavnostním zahájení. Nad tím ale podle trenéra vůbec nepřemýšlí.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud