ZOH 2018 | Nejsledovanější kalhoty světa? Curleři z Norska na ZOH opět bavili barvami | iSport.cz
22. února 2018 • 19:50

Nejsledovanější kalhoty světa? Curleři z Norska na ZOH opět bavili barvami

Autor: oka, iSport.cz
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Curling mezi nejsledovanější sporty zimních olympijských her určitě nepatří. Přesto se curleři z Norska těší velké popularitě a jsou ozdobami her i v Pchjongčchangu. Proč? Seveřané totiž svá vystoupení v Koreji okořenili netradičními kalhotami. Vtipné motivy, které na spodní část svého dresu umisťují už od her ve Vancouveru v roce 2010, se opět setkaly s ohromně pozitivním ohlasem. Deník Sport vybral nejlepších 5 kousků, které byly v Koreji předvedeny.Asi nejslavnější sada kalhot světa. Na sociálních sítích má vlastní stránku s téměř půl milionem sledujících a firma, která sadu pro Nory vyrábí, zaznamenává během každých her nárůst tržeb až o 40 procent.

Norové sice na olympiádě s bilancí pěti výher a čtyř porážek nepostoupili do bojů o medaile, v každém zápase ale měli navrch alespoň co se originality ošacení týče. A který že design se nakonec setkal s nejlepším ohlasem?

Norští curleři vyrazili do Koreji s originálními kalhotami.
Norští curleři vyrazili do Koreji s originálními kalhotami.

5. Puntíky

První dvě utkání norskému výběru nevyšla. V tom třetím, proti pořádající Koreji, vyběhli Norové do haly ve výrazných puntíkovaných kalhotách v norských národních barvách. A ty jim přinesly štěstí. Po skvělém obratu získali své první vítězství na letošních ZOH.

4. Kytičky

Proti Kanadě nastoupili Norové do utkání s kalhotami květinového vzoru. Zda se jednalo o další recesi, nebo zda posílali pomyslné květiny manželkám, zůstane záhadou. Jisté ale je, že Seveřanům opět přinesly štěstí. Kanadu porazili 9:6.

3. Hypnotizující

Úspěch slavili i v při vítězství s USA. Ani tentokrát se přípravy na utkání neobešly bez důkladného výběru extravagantního designu. Pro zápas s outsiderem turnaje vyhrál hypnotizující motiv.

2. Ohňostroje

Že mají styl v krvi, předvedla pětice Norů i v severském derby proti Dánsku. Černé spodky s ohňostroji národních barev se setkaly s velkým úspěchem.

1. Valentýn

Ani sportovci na Olympijských hrách nezapomínají na lásku. A už vůbec ne norští curleři. Aby připomněli svátek zamilovaných, oblékly proti Japonsku svítivě růžové tepláky se srdíčky. Úspěch jim to ale nepřineslo. Navzdory slibnému začátku, prohráli 4:6.

Aby toho nebylo málo, byli Norové na sociálních sítích zkritizováni za nevkus. Červenomodré barvy Norska se přeci k růžové nehodí! My je ale za originální nápad dáváme na vrchol našeho žebříčku.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud