ZOH 2018 | Rusko, Česko, síla hokejového týmu: Jsou dobří, vždyť vyhráli skupinu, říká Kovalčuk | iSport.cz
Zdeněk Janda
21. února 2018 • 12:10

Rusové o síle Čechů. Jsou dobří, vždyť vyhráli skupinu, říká Kovalčuk

TOP VIDEA
Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu
ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KOREJE | Už se to chystá na velký zápas. Češi versus Rusové! V boji o finále. O to, aby pokračoval zlatý sen. V pátek to vypukne. Sborná ve čtvrtfinále smetla 6:1 Norsko a právě na ni narazí tým kouče Josefa Jandače. „Jsou dobří, opravdu silní, vyhráli skupinu. Navíc naposledy porazili Ameriku, takže se musíme dobře připravit,“ řekl o Češích útočník Ilja Kovalčuk. Hrajte Fantasy hokej na ZOH zde >>Stejnějako po jiných zápasech, se ani tentokrát ruským hokejistům nechtělo moc mluvit anglicky. Kapitán Pavel Dacjuk se na chvíli zastavil. Ale opravdu jen na chvíli.

„Češi? Mají dobrý tým, už to tady dokázali. Bude to dobrý zápas,“ pravil centr, který potom houpavým krokem odešel do kabiny. U ruských reportérů se nezastavil vůbec.

Pouze chvíli se zdržela další hvězda. Útočník Ilja Kovalčuk. „Jsou dobří, opravdu silní, vyhráli skupinu, porazili Ameriku, což je fakt velmi dobrý tým. Musíme být připravení. Podíváme se na video a trenéři nám řeknou, jak proti nim hrát,“ rychle ze sebe vypravil o příštím soupeři.

Je vidět, že forma Rusů, tedy pardon – oficiálně název týmu je Olympijští sportovci z Ruska, jde nahoru. „Bereme to tak, že každý další zápas je důležitý. A teď se musíme připravit na ten páteční, což bude ten největší,“ řekl Kovalčuk, jenž se na vítězství proti Norům podílel jednou asistencí.

Hvězdný útočník, v Rusku působící v Petrohradu, ale ví, že Sborná může zahrát ještě líp. „Vítězství bereme, ale víme, že to může jít ještě nahoru.“

Čeští fanoušci doufají, že pátek pro ně naopak bude znamenat konečnou.

13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
1080p 720p 360p

Rulík slavil s Francouzem titul, teď mu předpovídá budoucnost. Má na to hrát NHL, říká
720p 360p

Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
720p 360p

Samková ztratila hlas při fandění Erbanové: Mluvím jak Hurvínek, směje se
720p 360p

12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
720p 360p

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud