ZOH 2018 | Červenka přál Němcům zlato. A hrozně ho štvalo, že se na finále jen díval | iSport.cz
Zdeněk Janda
25. února 2018 • 14:55

Červenka přál Němcům zlato. A hrozně ho štvalo, že se na finále jen díval

TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KOREJE | Seděl v českém domě. V televizi sledoval finále, kroutil hlavou, jak je možné, že Němci v závěru vedení neudrželi. A partii s Rusy ztratili. „Takhle to zazdít při vlastní přesilovce,“ divil se útočník Roman Červenka. Ale to nebylo to hlavní, co se mu honilo hlavou. Co ho drásalo. Ten pocit, že sedí a jenom se dívá. Olympijský sen byl jiný. O zlato si zahrát. „Mrzet to bude ještě dlouho,“ měl jasno.Nervydrásající koncovku sledoval v Českém domě, kam přišel kvůli rozhovoru pro páteční Sport Magazín. Finále si ale uniknout nenechal.

„Asi nikdo nečekal, že budou Němci ve finále. Ale naprosto zaslouženě, co jsem viděl jejich zápasy, hráli dobře, přehráli Kanadu, předtím Švédy,“ vykládal útočník.

A nemuselo zůstat jenom u finále. Němci byli kousek od zlata, hráli navíc dvě minuty před koncem v početní výhodě. Rusové už padali do propasti. Jenž Němci to takticky nezvládli, a soupeř srovnal. „Škoda, přál jsem to Němcům, když už byli takhle blízko,“ popisoval Červenka, účastník třetí olympiády.

17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi

Když Rusové v oslabení srovnali, 56 sekund před koncem, kroutil hlavou. „To je hrozná škoda. Tohle už si měli udržet. To je bude ještě hrozně dlouho mrzet,“ snažil se vžít do německých pocitů. Ale ti domů odjíždějí se stříbrem. Češi naprázdno.

A ani napotřetí si tedy Červenka neodveze medaili. Dvakrát skončil ve čtvrtfinále, tentokrát s týmem sice tuhle zrádnou překážku překonal, ale pak přišly dvě prohry. S Rusy a včera s Kanadou.

Nikdo s nimi nepočítal, ale tato parta přepsala historii německého hokeje
Nikdo s nimi nepočítal, ale tato parta přepsala historii německého hokeje

„Není to příjemný, když vidíme, jak tam Rusové brali zlato. A už vůbec nemluvím o tom, jak získala Kanada bronz. Tohle mě bude ještě dlouho mrzet,“ přiznal útočník švýcarského Fribourgu. Nebude to pro něj z Koreje kdovíjak šťastná cesta zpátky.

Placka byla blízko. „Rozhodně jsme na to měli. Je to škoda. Stojí to hrozně moc sil, úsilí. Ale stejně nic z toho,“ litoval nejzkušenější český útočník, který za národní tým odehrál už 145 zápasů.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud