13. února 2018 • 20:45

Kráska z NHL veze ze ZOH bronz. Jako první Američanka skočila trojitý axel

Autor: ,
TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijské hry píšou tradičně mnoho zajímavých příběhů. Pod jedním z nich je teď podepsaná i krasobruslařka Mirai Nagasuová, která v pondělí jako první Američanka skočila na olympijských hrách trojitý axel, který ženou skáčou jen výjimečně. Přitom tahle krasavice ještě nedávno vystavovala také svou sličnou tvář, v ročníku 2015/16 totiž patřila k ice-girls týmu Colorado Avalanche v NHL. Teď si domu veze bronzovou olympijskou medaili. A nemusí být jediná.„Další člen naší rodiny je majitelem medaile z olympijských her," hlásal web hokejového Colorada krátce poté, co Nagasuová slavila s týmem USA. Přidala se ke Gabrielu Landeskogovi, který se Švédskem bral stříbro v roce 2014 a Eriku Johnsonovi, jenž s USA bral stejnou medaili ještě o čtyři roky dříve.

Čtyřiadvacetiletá fešanda, která jinak studuje na univerzitě v Coloradu, zajela vynikající volnou jízdu, kde díky 137,53 bodům skončila druhá.

Rozhodčí ohodnotili provedení jejího trojitého axela kladnými známkami. "Když jsem na něj najížděla, bylo to jako vlak, dostat se na koleje a získat nějakou rychlost. Abych ho zvládla tak, jak se mi to povedlo. A koutkem oka jsem viděla své týmové kolegy, jak povstali nadšením," líčila Nagasuová. Při soutěži krasobruslařských družstev měl každý tým zvláštní box, z něhož mohli další členové povzbuzovat své kolegy.

Nagasuová je na druhé olympiádě. V roce 2010 skončila ve Vancouveru čtvrtá. Před čtyřmi lety zažila velké zklamání, když na americkém šampionátu sice obsadila třetí příčku, ale v olympijské nominaci dostala přednost Ashley Wagnerová, která byla na národním mistrovství čtvrtá. "Před čtyřmi lety jsem plakala s Adamem Ripponem, protože se ani jeden z nás nedostal do týmu. Takže pro nás oba je extrémně vzrušující být součástí tohoto týmu," řekla. Rippon dnes skončil třetí ve volné jízdě mužů a přispěl k tomu, že americký tým obhájil bronz ze Soči.

VIDEO: Takhle vypadal trojitý axel Nagasuové

S odstupem si Nagasuová myslí, že jí zklamání z neúčasti na ZOH 2014 pomohlo. "Byla jsem strašně naštvaná hodně dlouho. Ale změnila jsem se a je ze mě lepší bruslařka. Nemyslím si, že bych tak tvrdě pracovala na trojitém axelu, pokud bych neměla ten čas na opravdové zamyšlení," řekla. Snaží se brát velké akce s humorem, aby na ni tolik nedoléhal tlak.

Rodiče ji dnes neviděli, protože provozují sushi restauraci, kterou jen zřídka zavírají. "Na tři týdny je to hlavně kvůli práci moc dlouhé. Přijedou jenom na poslední týden, ale jsem si jistá, že to doma sledovali. Nemohu se dočkat, až je uvidím," dodala Nagasuová. Individuální soutěž žen je na programu 21. a 23. února.

3. den na ZOH: stříbrné slzy, Koukalová u moře a konstrukčně špatné běžky
720p 360p

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze