OH 2018 | Ester Ledecká? Snowboarding a lyžování dohromady ještě nikdo to nezkusil, řílá její otec Janek Ledecký | iSport.cz
14. února 2018 • 21:35

Ledecký fandí přímo v Koreji: Pro Ester jsme vybudovali pevnou zeď

Autor: iSport.cz, nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP Češi v Serii A: legenda Nedvěd, hvězdní beci z reprezentace i bomber
LFA chce dohrát kompletní ligu do konce června, klubům nabídla podporu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KOREJE | Patří k největším českým medailovým nadějím. Ester Ledecká bude na olympijských hrách v Pchjongjangu bojovat hned na dvou frontách. Na lyžích i na snowboardu, kde patří mezi hlavní adeptky na zlato. „Ester by chtěla dokázat, že lyžování a snowboarding se dají dělat na špičkové úrovni současně. Myslím, že se jí to daří,“ říká otec české hvězdy Janek Ledecký.Janek Ledecký svoji dceru doprovází přímo na olympijských hrách a jak sám přiznává, snaží se českou naději uchránit především od tlaku okolí. „Nejsem tu, abych ji podpořil, ale ochránil před médii. Ten tlak, který olympiáda vytváří, je enormní a by všichni chceme, aby byla v pohodě. Snažíme se ji držet stranou, vybudovali jsem pro ni pevnou zeď,“ říká pětapadesátiletý hudebník.

A jaké jsou cíle jeho dcery? „Ester by chtěla ukázat, že lyžování a snowboard se dá dělat na špičkové úrovni současně. Myslím, že se jí to daří a v tom je ten vtip. Je to unikát, nikdo na světě to nezkusil,“ říká hrdý otec.

O výsledek Ledecké, která bude startovat i ve čtvrteční super-G, však obavy nemá. „Nemám tušení, jak dopadne, ale věřím, že bude bodovat a bude do třicítky. Jde hlavně o to, aby si to užila. Když si Ester závod užije, bude to to nejlepší, co může být,“ dodává.

Ledecký se rozpovídal i o slavnostním zahájení olympiády, které sledoval zblízka, ačkoliv nebyl přímo na stadionu. „Nebydlím ve vesnici, jsem v hotelu a z okna jsem měl dobrý výhled na zahájení a na ohňostroj. Takže jsem ceremoniál sledoval současně z okna i televize.“

Populární umělec měl i poněkud dobrodružnější úvodní dny Her. „První týden jsem tady byl bez akreditace. To jsem byl jako mrtvej muž. Jako partyzán jsem se vplížil na některé tréninky Ester. Ale postupně se kontroly zpřísňovaly, vyhmátli mě a vykázali s hanbou s areálu. Teď už naštěstí akreditaci mám,“ usmívá se Ledecký.

A závěrečné přání pro Ester? „Nepotřebuje štěstí. Potřebuje, aby jí nepotkal pech,“ vzkázal Ledecký z Pchjongčchangu.

Ester chce ukázat, že lyže a snowboard jde dělat současně. Hlavní ale je, aby si to užila, hlásí otec Ledecké

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud