+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
22. června 2017 • 11:45

Olympijské parky: Místo Koreje můžete fandit i sportovat v Brně a Ostravě

Autor:
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Důkazy, proč Krmenčík už přerostl českou ligu RENTGEN SPECIÁL: Důkazy, proč Krmenčík už přerostl českou ligu
TOP 5 gólů Olomouce: Houska se specializoval na krásné trefy TOP 5 gólů Olomouce: Houska se specializoval na krásné trefy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zimní olympijské hry 2018 se konají až v dalekém jihokorejském Pchjongčchangu, podpořit olympijskou myšlenku, zfandit českým reprezentantům, ale hlavně vyzkoušet si na vlastní kůži některé olympijské sporty, budou mít fanoušci i v Česku. Jako už při dvou posledních olympiádách totiž u nás vyrostou unikátní olympijské parky. Jeden olympijský park bude v Brně, druhý v Ostravě.„Uplynulé dvě edice olympijských parků měly ohromný úspěch. V rámci premiéry navštívilo park Soči-Letná 400 tisíc lidí. Do Rio parků, které byly kromě Lipna také v Ostravě, Pardubicích a Plzni, přišel milion fanoušků, což je ohromující číslo a potvrzení, že lidem se propojení aktivního sportování a fandění zalíbilo. Proto na něj rádi navazujeme,“ prohlásil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Letos se projekt "Olympijské parky" vrací do Ostravy a poprvé se olympijský park představí v Brně.

„Jsme rádi, že námi oslovené sportovní svazy reagovaly na nabídku aktivně se zapojit do projektu Olympijských parků vesměs kladně a s jednotlivými kluby připravujeme opravdu atraktivní program, v němž nebudou chybět ukázky jednotlivých sportů, exhibice nebo nábory do přípravek,” řekl Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru, zodpovědný za projekt Olympijské parky.

“Fanoušci si budou moct vyzkoušet spoustu zimních sportů - od hokeje, curlingu, přes skoky na lyžích na mobilním skokanském můstku, pumptrackovou dráhu, k dispozici bude snowpark. Chybět nebudou ledové cestičky, tudíž si na své přijdou také bruslaři.”

Program olympijských parků v Brně a Ostravě

Příznivci ledního hokeje jistě ocení otevřené tréninky extraligových hokejových mužstev. Pro milovníky běžeckého lyžování budou připraveny několik metrů široké tratě, chybět nebude tým servismanů, který se postará o správné namazání lyží. K dispozici bude biatlonová střelnice, kde si mohou zájemci vyzkoušet střelbu z laserových malorážek.

Nadšenci bruslení se mohou zapojit do kurzů krasobruslení a zlepšit si techniku nebo vyrazit na exhibici short tracku. Olympijské parky nabídnou zájemcům taktéž možnost vyzkoušet si netradiční sporty jako kiting, ledolezectví, sáně, skialpinismus či sněžnice.

“Pro děti ze škol z hostujících měst a regionů bude připraven bohatý dopolední program a chybět samo-zřejmě nebudou velkoplošné obrazovky, na nichž budou moct návštěvníci sledovat přímé přenosy ze ZOH v Pchjongčchangu,” dodal Varhaník.

Z Ostravy do hor

U olympijského parku v Ostravě ale nepůjde pouze o sportování ve městě, do projektu jsou zapojena i některá horská střediska v regionu. Centrem bude Ostravar Aréna, kterou doplní čtyři lyžařská střediska Moravskoslezského kraje: Kopřivná a Karlov pod Pradědem v Jeseníkách, Bílá a Mosty u Jablunkova v Beskydech.

Podívejte se, jak to vypadalo v Olympijském parku na Lipně při vítání medailistů z Ria 2016 »

Krpálek si užil přivítání na Lipně, v helikoptéře se bál. A těší se za rodinou

Více informací o olympijských parcích najdete ZDE »

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze