Květoslav Šimek
26. června 2018 • 11:53

Král se loučí. Vítěz velké pardubické už po karambolu závodit nebude

TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hnědák Charme Look, který v roce 2016 vyhrál s Janem Faltejskem Velkou pardubickou steeplechase, ukončil kariéru. Jedenáctiletý kůň stáje Orling je po ošklivém pádu ze sobotní kvalifikace na Velkou pardubickou živý a zdravý, ale dostihy už běhat nebude. „Paní majitelka se tak rozhodla, ze stáje nám odchází král,“ říká smutným hlasem trenérka Martina Růžičková.Jedenáctiletý hnědák měl ve druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou 2018 nepříjemný karambol. Na posledním těžkém Havlově skoku s Marcelem Novákem upadli. Trenérka byla na zkušeného žokeje naštvaná. „Neposlechl naše pokyny, přes oranici jej neměl tak hnát,“ mrzelo Růžičkovou. „Charme neměl po přechodu z oranice na trávu možnost se přefouknout a na Havlák nezvedl nohy. Takovému koni se musí vyjít vstříc, jako to uměla Bára Málková nebo Honza Faltejsek, pak umí skončit i Taxis z jedné nohy.“

Charme Look byl po pádu hodně potlučený, absolvoval rentgenová vyšetření, žádné fatální následky naštěstí nemá. I tak se majitelé rozhodli, že už běhat nebude. „Samozřejmě nás to mrzí, protože jsme s ním udělali za ty roky hromadu práce. Šarmík k nám přišel zraněný a my jsme jej s Bárou opatrným tréninkem, takovým spíš holčičím, vypiplali. Byl chloubou naší stáje, povzbuzením, bude nám scházet.“

Ještě s Málkovou vyhrál Charme Look v roce 2015 prestižní Cenu Vltavy. O rok později už jej Jan Faltejsek, který tehdy nahradil zraněnou jezdkyni, dovedl k životnímu triumfu ve Velké pardubické. Trenérka Martina Růžičková se po Lence Horákové (třikrát vítězný Peruán) stala teprve druhou ženou v historii Velké pardubické, které se to podařilo.

Před rokem Charme Look překážkový vrchol sezony s Markem Stromským nedokončil. Žokej jej zadržel. A další pokus o triumf už hnědák nepřidá. Majitelka se rozhodla jej definitivně stáhnout z dostihového provozu. „Má na to právo, je to její rozhodnutí, ale v příštím životě se musím víc učit, abych měla víc peněz, mohla mít vlastní koně a nikdo mi je nemohl vzít,“ dodala Růžičková.

Druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou vyhrál desetiletý Ange Guardian (Stáj Anděl strážný, trenér Josef Váňa) s Janem Kratochvílem. Druhý byl Hegnus se Stromským (Ševců, trenér Radek Holčák), třetí Ter Mill s Odložilem (DS Malá Morávka, trenér Antonín Novák). Ani vítězný trenér Josef Váňa nebyl spokojený celkovým s průběhem dostihu.

„Za vítězství Ange Guardiana jsem samozřejmě rád, potvrdil, že je velmi dobrý koněm. Ale děsí mě, jak se v současné době dostihy jezdí, kluci se snad pozabíjí,“ štvalo Váňu. Kromě prvních tří v sobotu kvalifikaci splnili Zarif, Bridgeur, Vajgaros, Ribelino, Modena a Nikas.

Charme Look s Marcelem Novákem při druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou. Na Havlově skoku jejich naděje skončily.
Charme Look s Marcelem Novákem při druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou. Na Havlově skoku jejich naděje skončily.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze