Král se loučí. Vítěz Velké pardubické už po karambolu závodit nebude | iSport.cz
Květoslav Šimek
26. června 2018 • 11:53

Král se loučí. Vítěz Velké pardubické už po karambolu závodit nebude

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Brankářské změny jsou ve Spartě krok k lepšímu, říká Heča
Plekanec končí v Kometě. Budoucnost? Momentálně nad hraním nepřemýšlí, říká agent
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hnědák Charme Look, který v roce 2016 vyhrál s Janem Faltejskem Velkou pardubickou steeplechase, ukončil kariéru. Jedenáctiletý kůň stáje Orling je po ošklivém pádu ze sobotní kvalifikace na Velkou pardubickou živý a zdravý, ale dostihy už běhat nebude. „Paní majitelka se tak rozhodla, ze stáje nám odchází král,“ říká smutným hlasem trenérka Martina Růžičková.Jedenáctiletý hnědák měl ve druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou 2018 nepříjemný karambol. Na posledním těžkém Havlově skoku s Marcelem Novákem upadli. Trenérka byla na zkušeného žokeje naštvaná. „Neposlechl naše pokyny, přes oranici jej neměl tak hnát,“ mrzelo Růžičkovou. „Charme neměl po přechodu z oranice na trávu možnost se přefouknout a na Havlák nezvedl nohy. Takovému koni se musí vyjít vstříc, jako to uměla Bára Málková nebo Honza Faltejsek, pak umí skočit i Taxis z jedné nohy.“

Charme Look byl po pádu hodně potlučený, absolvoval rentgenová vyšetření, žádné fatální následky naštěstí nemá. I tak se majitelé rozhodli, že už běhat nebude. „Samozřejmě nás to mrzí, protože jsme s ním udělali za ty roky hromadu práce. Šarmík k nám přišel zraněný a my jsme jej s Bárou opatrným tréninkem, takovým spíš holčičím, vypiplali. Byl chloubou naší stáje, povzbuzením, bude nám scházet.“

Ještě s Málkovou vyhrál Charme Look v roce 2015 prestižní Cenu Vltavy. O rok později už jej Jan Faltejsek, který tehdy nahradil zraněnou jezdkyni, dovedl k životnímu triumfu ve Velké pardubické. Trenérka Martina Růžičková se po Lence Horákové (třikrát vítězný Peruán) stala teprve druhou ženou v historii Velké pardubické, které se to podařilo.

Před rokem Charme Look překážkový vrchol sezony s Markem Stromským nedokončil. Žokej jej zadržel. A další pokus o triumf už hnědák nepřidá. Majitelka se rozhodla jej definitivně stáhnout z dostihového provozu. „Má na to právo, je to její rozhodnutí, ale v příštím životě se musím víc učit, abych měla víc peněz, mohla mít vlastní koně a nikdo mi je nemohl vzít,“ dodala Růžičková.

Druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou vyhrál desetiletý Ange Guardian (Stáj Anděl strážný, trenér Josef Váňa ) s Janem Kratochvílem. Druhý byl Hegnus se Stromským (Ševců, trenér Radek Holčák), třetí Ter Mill s Odložilem (DS Malá Morávka, trenér Antonín Novák). Ani vítězný trenér Josef Váňa nebyl spokojený celkovým s průběhem dostihu.

„Za vítězství Ange Guardiana jsem samozřejmě rád, potvrdil, že je velmi dobrý koněm. Ale děsí mě, jak se v současné době dostihy jezdí, kluci se snad pozabíjí,“ štvalo Váňu. Kromě prvních tří v sobotu kvalifikaci splnili Zarif, Bridgeur, Vajgaros, Ribelino, Modena a Nikas.

Charme Look s Marcelem Novákem při druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou. Na Havlově skoku jejich naděje skončily.
Charme Look s Marcelem Novákem při druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou. Na Havlově skoku jejich naděje skončily.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud