26. června 2022 • 11:30

Ve Slovinsku se nedařilo, všech pět českých kanoistů vypadlo v semifinále

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Podry: Ivánku, co říkáš na třetí kolo, kamaráde? 25 alibistů a práce taková, že teda fakt nevim…
SESTŘIH: Nottingham - West Ham 1:0. Souček a Coufal stále bez bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všech pět českých kanoistů vypadlo na Světovém poháru ve vodním slalomu v Tacenu v semifinále a nezopakují úspěchy z předchozích závodů. Nejblíže k finálové desítce měla ve Slovinsku Tereza Fišerová, která na 11. místě zaostala za postupem o více než sekundu.Fišerová, jež vyhrála úvodní SP v Praze a na mistrovství Evropy získala bronz, doplatila na trati zkrácené kvůli nízkému stavu vody na tři dvousekundové penalizace za dotek branky. Vedoucí žena seriálu Martina Satková minula tři branky a v semifinálové třicítce obsadila předposlední místo.

Z trojice českých kanoistů dopadl nejlépe devatenáctý Jan Větrovský, který v Tacenu zastoupil Václava Chaloupku, jenž se rozhodl raději trénovat před obhajobou titulu na červencovém mistrovství světa v Augsburgu. Adam Král sice zajel čistě, ale pomalejší čas jej srazil na 22. místo. Stříbrný olympionik z Tokia Lukáš Rohan si připsal čtyři šťouchy a uzavřel semifinálovou třicítku.

Do finále se vinou velkého zaváhání a dvou doteků nedostala ani hvězdná Australanka Jessica Foxová, která skončila hned za Fišerovou. Nejrychlejší byli Slovinec Benjamin Savšek a Britka Mallory Franklinová.

Třetí díl SP zakončí po finále kanoistů odpolední závody v extrémním slalomu.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud