3. června 2023 • 13:45

Prskavec válí na kánoi, dopadl líp než ve své parádní disciplíně. Bral bronz

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Teplice - Slavia 0:0. Trápení v útoku. Chytilův gól odvolán, Mandous lapil penaltu
Teplice - Slavia: Chytil procpal neposedný balon do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijský vítěz na kajaku Jiří Prskavec získal na úvod Světového poháru ve vodním slalomu medaili na kánoi. V Augsburgu skončil senzačně třetí. Mistr světa z roku 2021 Václav Chaloupka byl pátý. Vyhrál domácí Němec Sideris Tasiadis.Elitní kajakář Prskavec při mezinárodním debutu na kánoi, které se věnuje zhruba dva roky, postoupil do finále z deváté příčky. Jel jako druhý a díky skvělé závěrečné části tratě se dostal o více než dvě a půl sekundy do čela. Pak ho porazil jen o jedenáct setin Slovák Matej Beňuš a o 3,19 sekundy suverénní vítěz Tasiadis.

Po finálové jízdě měl Prskavec radost, i když ještě nevěděl, na jaké umístění to bude stačit. „Myslím, že jsem předvedl prakticky maximum, na co mám. Pak jsem si říkal, že by to mohlo být takové šesté, páté místo,“ uvedl v nahrávce pro média.

V cílovém prostoru sledoval, jak jeho soupeři postupně kazí. „Ta trať byla nepříjemná, zvlášť pro ty, co na rozdíl ode mě nepřehazovali. Nakonec to vyšlo tak, že jsem skončil třetí. To fakt nechápu, přijde mi to neskutečné. Ale hrozně si toho vážím, že s klukama budu stát na stupních. Je to haluz a myslím si, že to určitě nebude pravidlem, ale mám z toho strašnou radost,“ radoval se dvojnásobný mistr světa a pětinásobný evropský šampion na kajaku.

V Augsburgu paradoxně dopadl na kánoi lépe než ve své parádní disciplíně, na kajaku obsadil v pátek pátou příčku. Postaral se o zatím jedinou českou medaili v Augsburgu.

Fišerová bez medaile

Těsně pod stupni vítězů skončila na kánoi Tereza Fišerová, která také kombinuje obě kategorie. Mezi ženami je to ale mnohem obvyklejší. O pódium ji připravily čtyři trestné sekundy. „Celé se to odehrálo na té kombinaci patnáct, šestnáct. Kdybych ji zajela o poznání lépe a neměla tam dva doteky, tak to na medaili stačí,“ řekla.

I se čtvrtým místem ale byla vcelku spokojená. „Po včerejšku, kdy jsem byla šestá, jsem to o něco vylepšila. Budu se těšit na Troju, kde to snad bude lepší," připomněla, že za týden bude SP hostit Praha.

Do finále se dostaly všechny tři české kanoistky. Tereza Kneblová obsadila pátou příčku. Martina Satková, která nahradila svou sestru Gabrielu, byla devátá. Finále vyhrála o šest a půl sekundy australská hvězda Jessica Foxová, která si tak spravila chuť po pátečním pokaženém semifinále na kajaku.

Program v Augsburgu uzavřou nedělní závody v kayakcrossu.

SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:
C1: 1. Tasiadis (Něm.) 98,25 (0 tr. sekund), 2. Beňuš (SR) -3,08 (0), 3. Prskavec -3,19 (0), ...5. Chaloupka -5,07 (2), Rohan (všichni ČR) vyřazen v kvalifikaci.

Ženy:
C1: 1. Foxová (Austr.) 105,04 (0), 2. Hugová (Fr.) -6,51 (0), 3. Liliková (Něm.) -7,06 (2), 4. Fišerová -11,05 (4), 5. T. Kneblová -11,24 (0), ...9. M. Satková (všechny ČR) -70,28 (54).

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud