Květoslav Šimek
18. května 2023 • 14:55

Kvalifikace v Ostravě? To je novinka pro mě, říká Sluková. Těší se na diváky

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před pěti lety slavila na beachvolejbalovém turnaji J&T Banka Ostrava Beach Pro vítězství. Markéta Nausch Sluková zvedala nad hlavu unikátní trofej společně s Barborou Hermannovou. Teď do Ostravy přijede poprvé jako máma a o účast v elitní soutěži bude bojovat s Helenou Havelkovou v kvalifikaci. „To je pro mě v Ostravě novinka, ale věřím, že i v ní nás diváci poženou,“ říká čtyřiatřicetiletá reprezentantka. Světový turnaj se bude v Dolní oblasti Vítkovic hrát od 31. května do 4. června.Že se dá uspět i z kvalifikace, dokázaly v minulém roce Svenja Müllerová s Cinjou Tillmanovou z Německa. K trofeji se postupně probily přes kvalifikaci, hlavní soutěž a play off. V Ostravě budou startovat znovu. Nasazenými jedničkami jsou úřadující mistryně světa Eduarda „Duda“ Santosová a Ana Patrícia Silvaová z Brazílie, nejlepší pár světového žebříčku.

„Turnaj v Ostravě je vždycky speciální, protože stejně jako ostatní české týmy máme obrovskou podporu v hledišti,“ říká Markéta Nausch Sluková. „Na tohle se těším, atmosféra je vždycky vynikající. Rozhodně s Helčou zkusíme zabojovat o účast v hlavní soutěži, což by byl pro náš tým úspěch. I v kvalifikaci čekají špičkové soupeřky.“

S Helenou Havelkovou, bývalou kapitánkou české reprezentace v šestkovém volejbalu, se Markéta Nausch Sluková dala dohromady po červnovém narození dcery. Společně by se chtěly kvalifikovat na olympijské hry 2024 v Paříži. Sluková na nich startovala už třikrát. V Londýně 2012 skončily Kristýnou Kolocovou páté, v Riu 2016 jim s Barborou Hermannovou uniklo osmifinále. A v Tokiu 2021 do soutěže kvůli koronaviru nezasáhly.

S elitní smečařkou Helenou Havelkovou zatím odehrály pět turnajů, ve světovém žebříčku jsou na 73. místě. Kvalifikaci si v Ostravě na divokou kartu zahrají také Anna a Kateřina Pavelkovy, které vloni v kategorii do 18 let získaly evropský titul. Podle Víta Maříka gestora z Českého volejbalového svazu mají velkou šanci se prosazovat v olympijském cyklu.

Divokou kartu do hlavní soutěže drží české jedničky Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou. „Máme za sebou s Maruškou delší tréninkový blok, jehož vrcholem bude turnaj v Ostravě, neskutečně se těšíme,“ říká Hermannová. „Pro mě je to naprosto speciální místo. Tady jsem se narodila, tady jsem pořád doma a na tribunách mám celou rodinu, což se mi na jiném turnaji Elite 16 nestane.“

Také Hermannová se Štochlovou budou spoléhat na tradiční podporu tribun. „Dostaly jsme divokou kartu do hlavní soutěže, což je skvělé, ale zároveň budeme chtít ukázat, že to byla dobrá volba. Chceme využít kvalitní trénink i speciální ostravskou energii. Věříme, že z toho pro nás bude dobrý výsledek. V každém případě se diváci můžou těšit na skvělý beachvolejbal, účast bude opravdu světová,“ dodala Barbora Hermannová.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud