Roztržitá Soukalová? Bývalo ještě hůř, usmívá se maminka | iSport.cz
3. března 2016 • 20:00

Roztržitá Soukalová? Bývalo ještě hůř, usmívá se maminka

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

SPORT MAGAZÍN | Dnes ji fanoušci vidí jako šampionku a hlavní českou tahounku na mistrovství světa v biatlonu. Odkud vedla cesta Gabriely Soukalové ke sportovním výšinám? To v rozhovoru pro páteční vydání Sport Magazínu prozradila její maminka Gabriela Soukalová st. Nadání současné vedoucí závodnice Světového poháru šlo prý vypozorovat už od útlého věku.Malá Gábina ukázala nadání hned v začátcích. „Hned vypadala jako lyžař, malé děti na lyžích chodí, ona tomu dávala skluz,“ vzpomíná maminka Soukalové, která byla sama úspěšnou reprezentantkou v běhu na lyžích a na olympiádě 1984 v Sarajevu vybojovala stříbrnou medaili.

Tímto směrem chtěla nasměrovat i svoji dceru. „Mnohem víc jsem si přála, aby se věnovala klasickému lyžování. Nějak se to vyvinulo a jsem tomu ráda,“ přiznala Soukalová. Když se zrovna neproháněla po zasněžených kopcích, vyrážela s rodiči na vodu. To je záliba, které Soukalové zůstala dodnes. „Je takový vodák, v poslední době se nedostane moc na řeku, ale má to tam moc ráda. Gábi většinou kamarádila s klukama, chodila s nimi hrát fotbal, manžel jim třeba přichystal závody se vzduchovkou.

V čem se Soukalová ještě nezměnila? Stále je v některých chvílích prvotřídní zmatkářka. „Po mě to určitě nemá, spíš po manželovi. Ten je roztržitý dodnes, snad se neurazí. Teď už je to s ní lepší, bývalo to ještě horší,“ usmívá se paní Soukalová.

Maminka Gabriely Soukalové: Roztržitost? Bývalo mnohem hůř

V pátečním Sport Magazínu dál najdete

Rozhovor: Marek Bakoš
Uniklo z facebooku: Ondřej Bank
Světový fotbal: vliv Neymara a Suáreze na hru Barcelony
Můj první gól: Milan Pacanda
Vysoká hra Zdeňka Haníka: o Josefu Jandačovi
Auto: Škoda Octavia RS TDI 4x4

Sport Magazín

Více o MS v biatlonu čtěte zde>>

Máma Soukalové prožívá závody u počítače. Jak fandí své dceři?

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud