3. března 2016 • 20:00

Roztržitá Soukalová? Bývalo ještě hůř, usmívá se maminka

Autor:
Maminka Gabriely Soukalové: Roztržitost? Bývalo mnohem hůř
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

SPORT MAGAZÍN | Dnes ji fanoušci vidí jako šampionku a hlavní českou tahounku na mistrovství světa v biatlonu. Odkud vedla cesta Gabriely Soukalové ke sportovním výšinám? To v rozhovoru pro páteční vydání Sport Magazínu prozradila její maminka Gabriela Soukalová st. Nadání současné vedoucí závodnice Světového poháru šlo prý vypozorovat už od útlého věku.Malá Gábina ukázala nadání hned v začátcích. „Hned vypadala jako lyžař, malé děti na lyžích chodí, ona tomu dávala skluz,“ vzpomíná maminka Soukalové, která byla sama úspěšnou reprezentantkou v běhu na lyžích a na olympiádě 1984 v Sarajevu vybojovala stříbrnou medaili.

Tímto směrem chtěla nasměrovat i svoji dceru. „Mnohem víc jsem si přála, aby se věnovala klasickému lyžování. Nějak se to vyvinulo a jsem tomu ráda,“ přiznala Soukalová. Když se zrovna neproháněla po zasněžených kopcích, vyrážela s rodiči na vodu. To je záliba, které Soukalové zůstala dodnes. „Je takový vodák, v poslední době se nedostane moc na řeku, ale má to tam moc ráda. Gábi většinou kamarádila s klukama, chodila s nimi hrát fotbal, manžel jim třeba přichystal závody se vzduchovkou.

V čem se Soukalová ještě nezměnila? Stále je v některých chvílích prvotřídní zmatkářka. „Po mě to určitě nemá, spíš po manželovi. Ten je roztržitý dodnes, snad se neurazí. Teď už je to s ní lepší, bývalo to ještě horší,“ usmívá se paní Soukalová.

Maminka Gabriely Soukalové: Roztržitost? Bývalo mnohem hůř

V pátečním Sport Magazínu dál najdete

Rozhovor: Marek Bakoš
Uniklo z facebooku: Ondřej Bank
Světový fotbal: vliv Neymara a Suáreze na hru Barcelony
Můj první gól: Milan Pacanda
Vysoká hra Zdeňka Haníka: o Josefu Jandačovi
Auto: Škoda Octavia RS TDI 4x4

Sport Magazín

Více o MS v biatlonu čtěte zde>>

Máma Soukalové prožívá závody u počítače. Jak fandí své dceři?

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze