Starý dobrý Krčmář. Měsíc po Covidu těsně za špicí: Stíhačka bude otevřená | iSport.cz
Ivo Pospíšil
12. února 2021 • 21:28

Starý dobrý Krčmář. Měsíc po Covidu těsně za špicí: Stíhačka bude otevřená

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Co teď dělá Berbr? Stáhl se, vazba ho poznamenala. Co Damková?
MOMENTY 22. kola: Fillův blikanec, šutér Beauguel a boleslavské K.O. Dynamu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě před měsícem sledoval biatlon jen z gauče. Léčil se z nákazy covidem a maximálně se na Twitteru jako fotbalový fanoušek radoval, že jeho oblíbený Manchester United tou dobou vedl Premier League. Na MS ale Michal Krčmář, 29 dní po návratu do tréninku, zajel závod jako hrom.Ve sprintu na mistrovství světa v Pokljuce skončil jen pětadvacet vteřin od medaile a po bezchybné střelbě figuroval na jedenáctém místě. Šlo o jeho nejlepší vystoupení v této disciplíně na světových šampionátech v kariéře. Vydařenější sprint na vrcholné akci zajel jen při stříbru na OH v Pchjongčchangu.

„Jsem rád. Jednak za to umístění a také za menší ztrátu na předek. V neděli ve stíhačce to bude otevřený závod,“ radoval se třicetiletý biatlonista v nahrávce pro český biatlonový svaz.

Byl to jiný Michal Krčmář než při středeční smíšené štafetě. Na trati dynamičtější. A při střelbě koncentrovanější. „Byl to Michal, jakého znám,“ pochvaloval si i trenér Ondřej Rybář.

Když jeho svěřenec udělal při smíšené štafetě ve stojce tři omyly, vyslovil domněnku, že možná rány na terči nedodýchal. Měsíc po prodělaném koronaviru šlo o ošidné téma. Samotný závodník to však nechtěl řešit. „Když stojím na startu, tak jsem prostě zdravý a nechtěl jsem se na to vymlouvat. Pak se to zbytečně motá v začarovaném kruhu. Navíc se nyní projevilo, že to byla jen výjimka a tyhle problémy jsem už neměl. Takže to mohlo být všechno se vším a ne jen covid,“ řekl Krčmář.

Michal Krčmář při sprintu na MS
Michal Krčmář při sprintu na MS

Stal se nakonec jedním ze sedmnácti závodníků, který ani jednou na střelnici nechyboval. A i když právě ve stojce nechal na své poměry trochu víc vteřin (32,5), bylo znát, že si vše tentokrát hlídal. „Štafeta mě vytrestala a byl jsem po ní na sebe naštvaný. Ani teď to sice nebyla ideální položka, nebyla rytmická, ale dával jsem si pozor. Na trati jsem se rozjel s tím, že se chci dostat do tempa a postupně se dostat do zatížení. Nechtěl jsem tu hrát druhé housle a jsem rád, jak to dopadlo. Výpadek kvůli covidu nebyl tak velký a spoléhal jsem na to, že mám z minulých let natrénováno,“ podotkl Krčmář.

Závod vyhrál Švéd Martin Ponsiluoma, pro nějž šlo vůbec o první triumf v kariéře. Druhý skončil zase Simon Desthieux, jenž se pro změnu objevil na medailovém postu poprvé v sezoně. Zatímco Norové, kteří zatím v tomto ročníku ani jednou na stupních vítězů nechyběli, ostrouhali.

Jen úřadující šampion SP Johannes Thingnes Bö skončil po dvou střeleckých omylech pátý.  

„Jo, to bylo vtipné, když jsem se převlékal v šatně a byli tam Samuelsson, Hofer a Jacquelin. Bavili jsme se a říkali: Hele, a kde jsou Norové? A pak najednou přišel Johannes Dale a povídal: No, byl jsem třetí, než přijel Desthieux. Je pravda, že Johannes to bude brát možná hůř, ale ostatní kluci to celkem berou, že se to na špici prostě míchá. V tomto závodě to bylo v sekundách a každá chybička rozhodovala,“ dodal Krčmář.

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud