1. února 2023 • 14:45

Česká nominace na MS v biatlonu: jistoty Davidová a Krčmář, ženy jen čtyři

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
Famózní Nečas zničil Švédy čtyřmi body! Podívejte se, jak tlačil Čechy do finále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obhájkyně zlata z vytrvalostního závodu Markéta Davidová nechybí v nominaci českých biatlonistů na mistrovství světa v Oberhofu. Devítičlenný výběr doplňují Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Tereza Voborníková, Michal Krčmář, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký a Adam Václavík. Biatlonový svaz o tom informoval na svém webu. Světový šampionát se uskuteční od 8. do 19. února, program závodů najdete zde >>>Šestadvacetiletá Davidová patří i letos k hlavním medailovým nadějím. Závodnice z Janova nad Nisou stanula v této sezoně dvakrát na stupních vítězů. Ve sprintu a stíhacím závodě v Hochfilzenu obsadila druhé a třetí místo. V pořadí Světového poháru je průběžné osmá a v Oberhofu bude obhajovat předloňský triumf z vytrvalostního závodu v Pokljuce. Minulý rok se mistrovství světa nekonalo, vrcholem byly olympijské hry v Pekingu.

V nominaci je i druhá nejlépe hodnocená česká závodnice Jislová (29.), kterou trápí bolavá žebra a musela předčasně odjet ze soustředění v Ridnaunu domů na další vyšetření. Debut na MS prožije dvaadvacetiletá Voborníková, která plnila předloni roli náhradnice. Pátou členku týmu zatím trenéři neurčili.

„Eliška Václavíková, ani Tereza Vinklárková neprokázaly na mistrovství Evropy potřebnou výkonnost. Po dalších závodech IBU Cupu v Obertilliachu určíme náhradnici, která se bude připravovat doma a do Oberhofu dorazí, pokud bude třeba,“ řekl sportovní ředitel Ondřej Rybář.

Mezi muži měli jistou nominaci Krčmář, Mareček, Mikyska a Štvrtecký. Mikyska s Marečkem budou na vrcholné akci debutovat. Pátým členem se stal Václavík, který si účast vybojoval na úkor Vítězslava Horniga díky lepším výsledkům na mistrovství Evropy v Lenzerheide. „K velmi dobré běžecké formě přidal i stabilnější výkony na střelnici,“ vysvětlil Václavíkovu nominaci Rybář.

Oba týmy se přesunou do Oberhofu v neděli.

Nominace českých biatlonistů na MS v Oberhofu (8 až 19. února):

Muži: Michal Krčmář, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík.

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Tereza Voborníková.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud