Křeče, průjem i zvracení. Čechy na domácím SP kosí žaludeční potíže | iSport.cz
22. prosince 2018 • 19:40

Křeče, průjem i zvracení. Čechy na domácím SP kosí žaludeční potíže

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Místo rozdávání předvánoční radosti zaplněným tribunám při Světovém poháru v Novém Městě na Moravě se česká reprezentace potýká se zdravotními potížemi uvnitř týmu. Stíhací závod mužů dokončil s žaludečními problémy Ondřej Moravec, ale podle lékaře týmu by měl být schopen v neděli jet závod s hromadným startem. Veronika Vítková kvůli stejnému problému ze stíhačky odstoupila."Ondra měl po závodě křeče a průjem. Nyní se už cítí lépe. Veronika je na tom podobně, ale navíc i zvracela. Odpověď, zda je příčinou jejich potíží jídlo, voda, únava nebo ještě něco jiného, zatím neznáme," uvedl v prohlášení lékař české reprezentace Vladimír Dobeš.

"Oba užívají léky, aby se jejich žaludeční a střevní potíže zmírnily. Za důležité považuji, že jsou bez teplot. Uděláme maximum, aby Ondra i Veronika byli rychle v pořádku. A Ondra Moravec je i ve stavu schopném v neděli závodit," doplnil.

Komplikace mají vedle závodníků i servismani či norský asistent trenéra mužů Anders Magnus Bratli. "Nevím, kde se to vzalo, ale doufám, že to brzo odejde. Udělala se různá antibakteriální opatření, ale asi to nejde úplně minimalizovat," řekla Eva Puskarčíková. Jaký je původ potíží, si z laického pohledu netroufla ani tipovat: "Těžko říct, máme sice společné stravování, ale nějaké svačiny si dá občas každý sám podle sebe," podotkla.

VIDEOBLOG: Jak vypadá areál SP v Novém Městě? A má vůbec své kouzlo?

Ušetřena zůstala třeba Lucie Charvátová, jež při indispozici Vítkové zaznamenala ve stíhačce nejlepší umístění z českých žen. Obsadila bodované 34. místo. "Doufám, že já už se žaludečním potížím vyhnu," přála si.

"Měsíc jsme už spolu, tak si to možná předáváme jeden na druhého a nemůžeme se toho zbavit. Když je tělo unavenější, tak je náchylnější k tomu, aby něco chytlo. Já mám naštěstí dobrou imunitu a věřím, že se všem problémům vyhnu i přes Vánoce. Jakmile na vás něco podobného padne, tak se to pak táhne s vámi hodně dlouho," řekla nečekaná česká jednička stíhacího závodu.

Zdravotní problémy se vyhnuly i Evě Puskarčíkové, stíhačku ale dokončila až jako padesátá. "Já zatím držím, na záchod jsem nemusela pospíchat," usmála se trochu trpce.

Jsem na sebe naštvaný. Musím si sednout na zadek, zlobil se Krčmář po stíhačce

Fourcade: Do sprintu jsem původně ani nechtěl. Ale já se nevzdávám

Česká biatlonistka Veronika Vítková odstoupila ze stíhačky kvůli zdravotním potížím
Česká biatlonistka Veronika Vítková odstoupila ze stíhačky kvůli zdravotním potížím

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud