Moravec skončil v Novém Městě 19., Krčmář hned za ním. Davidová chybovala

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Biatlonistka Markéta Davidová uzavřela Světový pohár v Novém Městě na Moravě 20. místem v závodu s hromadným startem. V mokrém sněhu ji nepodržely lyže a na střelnici udělala vestoje čtyři chyby. Pro sedmé vítězství v sezoně si doběhla v osiřelé Vysočina Areně Norka Tiril Eckhoffová. V mužském závodě zazářil norský favorit Johannes Bö. Ondřej Moravec skončil na 19. místě, Michal Krčmák hned za českým parťákem.

Davidová, bronzová ze čtvrtečního novoměstského sprintu, dnes na trati hodně ztrácela i při sjezdech, přesto po dvou bezchybných ležkách figurovala na čtvrtém místě. První stojka ji ale poslala na dvě trestná kola a závěrečná položka znovu.

"Nebudu to komentovat, asi bych řekla něco, co by mě později mrzelo," odpověděla na dotaz, jak se dnes servisu podařilo připravit lyže. Frustrace se pak projevila při střelbě. Se čtyřmi trestnými koly v cíli ztratila dvě a půl minuty na vítěznou Eckhoffovou.

Norka si spravila náladu po nepovedeném mistrovství světa v Anterselvě a v pořadí SP se posunula na druhé místo. Vyhrála o 25 sekund před Hannou Öbergovou ze Švédska, třetí skončila Němka Franziska Preussová. Ze třiceti biatlonistek nestřílela žádná dnes čistě, vedoucí žena SP Italka Dorothea Wiererová byla pátá.

Moravec i Krčmář také běželi tři trestná kola, ale na norského rychlíka ztratili více než dvě minuty. Bö společně s norskými kolegy nasadil od začátku vražedné tempo. Ani chyby na střelnici ho nepřipravily o devátý triumf v sezoně a po sprintu vyhrál i druhý individuální závod ve Vysočina Areně, do níž diváky nepustily obavy z šíření nákazy koronavirem.

Bö se stal podle očekávání králem novoměstských závodů, k vítězství totiž pomohl i štafetě. Poslední stříbro z Vysočiny si odvezl Francouz Emilien Jacquelin, jenž jako jediný střílel bezchybně. Bronz slaví Němec Arnd Peiffer.

Lídr Světového poháru Martin Fourcade žehral na špatné lyže a byl až čtrnáctý. Francouzští biatlonisté se při běhu trápili podobně jako dnes Markéta Davidová. Ta dojela stejně jako Krčmář dvacátá.

Po závodech na Vysočině bude seriál pokračovat od čtvrtka v Kontiolahti a sezonu by měly uzavřít závody v Oslu.

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):

1. Eckhoffová (Nor.) 34:00,08 (1), 2. H. Öbergová (Švéd.) -25,3 (1), 3. Preussová (Něm.) -32,4 (1), 4. Braisazová (Fr.) -41,3 (3), 5. Wiererová (It.) -43,2 (3), 6. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -43,5 (2), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -59,7 (3), 8. Lunderová (Kan.) -1:09,6 (3), 9. Valj Semerenková (Ukr.) -1:14,8 (3), 10. Kuklinová (Rus.) -1:21,5 (4), ...20. Davidová (ČR) -2:31,7 (4).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 24 závodů): 1. Wiererová 776 b., 2. Eckhoffová 707, 3. H. Öbergová 705, 4. Herrmannová (Něm.) 660, 5. Röiselandová (Nor.) 597, 6. Braisazová 507, ...15. Davidová 404, 29. Charvátová 215, 31. Kristejn Puskarčíková 208, 66. Jislová (všechny (CR) 40.

Muži - závod s hromadným startem (15 km):

1. J.T. Bö (Nor.) 39:32,7 (3 trest. okruhy), 2. Jacquelin (Fr.) -15,1 (0), 3. Peiffer (Něm.) -25,0 (1), 4. Pidručnyj (Ukr.) -27,9 (2), 5. Bjöntegaard -27,9 (2), 6. Dale -34,1 (2), 7. Christiansen (všichni Nor.) -38,9 (2), 8. Fillon Maillet (Fr.) -44,8 (1), 9. Windisch (It.) -52,3 (2), 10. T. Bö (Nor.) -53,7 (3), ...19. Moravec -2:10,1 (3), 20. Krčmář (oba ČR) -2:27,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 24 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 853 b., 2. J.T. Bö 810, 3. Fillon Maillet 800, 4. T. Bö 702, 5. Jacquelin 632, 6. Desthieux (Fr.) 630, ...21. Krčmář 292, 26. Moravec 238, 52. Štvrtecký 68, 75. Václavík 19, 81. Šlesingr 12, 84. Krupčík (všichni ČR) 7.