Skvělý Šlesingr! Biatlonovou sezonu odstartoval třetím místem

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český biatlonista Michal Šlesingr obsadil třetí místo ve vytrvalostním závodu Světového poháru ve švédském Östersundu. S velkou převahou a jako jediný bez střelecký chyby vyhrál Nor Emil Hegle Svendsen, druhý byl Ukrajinec Sergej Semjonov. Šlesingr za vítězem zaostal o více než dvě minuty.

Jednatřicetiletý Šlesinger slaví návrat do světové špičky po dvou letech, během kterých měl zdravotní potíže. Kvůli nim přišel o loňské mistrovství světa v Novém Městě na Moravě i letošní olympijské hry v Soči.

Před sedmi lety v Anterselvě získal stříbro a bronz na MS, ještě v roce 2012 byl desátý v konečném hodnocení SP. Dnes si připsal jednu trestnou minutu na třetí střelecké položce, ale na deváté umístění na stupních vítězů v individuálním závodu a třetí na této trati v kariéře to stačilo.

Svendsen od začátku závodu dominoval. Střílel čistě a rychle, byť na střelnici hlavně zpočátku závodu foukal silný vítr, a po rychlém běhu si připsal 37. vítězství v kariéře.

I další čeští biatlonisté byli dnes vidět. Trojnásobný olympijský medailista Ondřej Moravec a dvojnásobný medailista ze Soči Jaroslav Soukup sice chybovali na první položce vleže, ale po třech stavech byli v elitní desítce.

Poslední položka však pro Moravce znamenala druhou chybu a i vinou pádu klesl na konečnou dvanáctou pozici, Soukup chyboval dvakrát a propadl se na 33. místo.

Závod SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko)

Muži - vytrvalostní závod (20 km)

1. Svendsen (Nor.) 53:25,6 min. (0 trest. minut), 2. Semjonov (Ukr.) -1:17,6 (1), 3. Šlesingr (ČR) -2:08,3 (1), 4. Lesser (Fr.) -2:11,5 (1), 5. Lindström (Švéd.) -2:15,1 (2), 6. Björndalen (Nor.) -2:16,1 (3), 7. Landertinger (Rak.) -2:44,2 (2), 8. Bö (Nor.) -2:51,3 (4), 9. S. Fourcade -2:58,1 (1), 10. Maillet (oba Fr.) -3:22,9 (1), ...12. Moravec -3:32,9 (2), 33. Soukup -5:50,2 (4), 46. Krupčík -7:11,7 (3), 80. Krčmář (všichni ČR) -10:16,4 (7).