Bída biatlonistů! Moravec běžel pomalu, ostatní na 20 km špatně stříleli | iSport.cz
30. listopadu 2017 • 19:09

Bída biatlonistů! Moravec běžel pomalu, ostatní na 20 km špatně stříleli

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů? DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů?
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po středeční radosti ze sedmého místa Evy Puskarčíkové se do českého biatlonového tábora vrací pesimismus. V úvodním vytrvalostním závodě na 20 km ve švédském Östersundu muži neuspěli, nejlepší byl s třemi chybami na střelnici Michal Šlesingr. Ondřej Moravec sice minul jen jednou, ale kvůli pomalejšímu běhu dojel třicátý. Naprosto suverénně zvítězil Nor Johannes Bö, který nadělil druhému Fillonu Mailletovi z Francie dvě minuty, ačkoliv oba odstříleli bez chyby. Třetí byl i přes dvě minely na poslední střelbě Martin Fourcade.V čele závodu dlouho sváděli souboj Bö a Fourcade, po třetí položce norský biatlonista hlavně díky rychlejší střelbě vedl o 20 sekund. Francouzský suverén posledních let se o šanci na vítězství připravil dvěma chybami při závěrečné střelbě. Propadl se po ní na šestou příčku, ale rychlým závěrečným kolem si polepšil alespoň na bronzovou pozici.

Čechům se nedařilo. Šlesingra o lepší umístění připravily tři chyby při úvodních dvou položkách na střelnici, na kterých si počínal až příliš opatrně. "Každá ta minuta je znát a strašně špatně se to najíždí. Hlavně ta dvojka vestoje, ta hodně zamrzí. Tu stojku jsem si hlídal a neuhlídal. Čím víc jsem chtěl, tím to bylo horší. Klasické nezvládnutí ve smyslu, že člověk moc chce. Přemotivovanost," řekl České televizi.

Ondřej Moravec před individuálním závodem na 20 km v Östersundu
Ondřej Moravec před individuálním závodem na 20 km v Östersundu

Vedle Šlesingra bodoval už jen Ondřej Moravec, jenž skončil třicátý. Úřadující vicemistr světa v této disciplíně z českých reprezentantů nejlépe střílel, minul pouze druhou ránu při druhé položce vleže. Stejně jako v nedělní smíšené štafetě ale pomalu běžel.

Na nejrychlejšího Martina Fourcada na trati ztratil bezmála čtyři minuty a měl až 62. běžecký čas. "Ve třetím kole jsem si říkal, jestli to vůbec dojedu. Bylo to strašný trápení. Vypadá to, že to chvíli potrvá, kdy z toho budu mít dobrý pocit a bude to za něco stát," řekl Moravec, který měl v létě tréninkový výpadek kvůli infekci jater. Trenér Michael Málek doufá, že se Moravcův běh bude zlepšovat. "Ten jeho závodní režim bude pomalu přicházet. Myslím, že jeho forma by měla postupem času růst," řekl kouč mužů.

Střelecky selhal při štafetě bezchybný Michal Krčmář, který minul hned první dvě rány vleže a přidal další tři minely. Skončil až na 66. místě. Tomáš Krupčík byl 71. a Jaroslav Soukup obsadil 86. místo.

Úvodní kolo Světového poháru v Östersundu pokračuje v pátek sprintem žen.

Úvodní kolo Světového poháru v Östersundu pokračuje v pátek sprintem žen - ONLINE sledujte ZDE »

Muži - vytrvalostní závod na 20 km

1. J. Bö (Nor.) 53:24,5 (0 tr. minut), 2. Fillon Maillet -2:01,0 (0), 3. M. Fourcade (oba Fr.) -2:14,3 (2), 4. Eberhard (Rak.) -2:17,5 (1), 5. Babikov (Rus.) -2:20,7 (0), 6. Hofer (It.) -2:30,1 (2), 7. Weger (Švýc.) -2:34,1 (0), 8. Rastorgujevs (Lot.) -2:35,5 (2), 9. Loginov (Rus.) -2:38,1 (1), 10. Bauer (Slovin.) -2:42,2 (1), ...26. Šlesingr -4:45,0 (3), 30. Moravec -5:01,5 (1), 66. Krčmář -8:09,7 (5), 71. Krupčík -8:12,4 (3), 86. Soukup (všichni ČR) -10:00,7 (4).

Program olympiády: Biatlon na ZOH 2018 »

Ondřej Moravec před individuálním závodem na 20 km v Östersundu
Ondřej Moravec před individuálním závodem na 20 km v Östersundu

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud