Sprint v Německu vyhrál Fourcade. Čechům se nevedlo, nejlepší Moravec 30.

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Čeští biatlonisté se v dnešním sprintu Světového poháru v německém Ruhpoldingu neprosadili. Nejlepší z nich Ondřej Moravec skončil na třicátém místě. Třetí závod za sebou vyhrál Francouz Martin Fourcade, který znovu využil absence Johannese Thingnese Böa, jenž s manželkou očekává narození potomka.

Čeští reprezentanti nenavázali na výsledky z Oberhofu, kde minulý týden dojel Michal Krčmář devátý v závodě s hromadným startem a Moravec byl jedenáctý ve sprintu.

Moravec na rozdíl od Oberhofu tentokrát musel na jedno trestné kolo a s více než minutovou ztrátou uzavíral třetí desítku. Těsně za ním se umístil se stejnou střeleckou bilancí jednadvacetiletý Jakub Štvrtecký.

Bodoval ještě Michal Krčmář, jenž udělal dvě chyby a obsadil 38. místo. Michal Šlesingr a Tomáš Krupčík nepostoupili do nedělního stíhacího závodu.

Sedminásobný vítěz Světového poháru Fourcade znovu potvrdil, že se mu při absenci norské hvězdy daří. Přesnou a rychlou střelbou nechal o 3,1 sekundy za sebou krajana Quentina Fillona Mailleta, s nímž měl prakticky totožný běžecký čas. Po sprintu a závodě s hromadným startem v Oberhofu tak triumfoval ve třetím závodě za sebou, vybojoval jubilejní osmdesáté individuální vítězství ve Světovém poháru a upevnil si vedení v celkovém pořadí seriálu.

V Ruhpoldingu půjdou v pátek znovu do akce ženy, které čeká štafeta.

Výsledky SP v biatlonu v Ruhpoldingu

Muži - sprint (10 km):
1. M. Fourcade 22:41,5 min. (0 trest. okruhů), 2. Fillon Maillet (oba Fr.) -3,1 (0), 3. Doll (Něm.) -12,0 (0), 4. Christiansen (Nor.) -22,2 (1), 5. Desthieux -23,5 (1), 5. Claude (oba Fr.) -23,5 (1), 7. Nawrath (Něm.) -24,6 (0), 8. Pryma (Ukr.) -27,3 (0), 9. Kühn (Něm.) -32,0 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -34,8 (0), ...30. Moravec (ČR) -1:19,7 (1), 31. Štvrtecký -1:22,1 (1), 38. Krčmář -1:33,2 (2), 76. Šlesingr -2:20,5 (2), 97. Krupčík (všichni ČR) -3:01,7 (2).