10. března 2022 • 15:37

Biatlonová premiéra v Otepää: Krčmář na 22. místě, znovu slaví Fillon Maillet

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Světový pohár v biatlonu má za sebou premiéru v estonském Otepää. Michal Krčmář ve čtvrtečním sprintu po jedné chybě na střelnici skončil na 22. místě, na bodech dojel i Jakub Štvrtecký. Slušný individuální debut mezi elitou má za sebou Jonáš Mareček. Další triumf slaví francouzský suverén Quentin Fillon Maillet.

Vedle Krčmáře, který jednou mířil nepřesně, se do bodované čtyřicítky vešel i jednatřicátý Jakub Štvrtecký, který udělal dvě chyby. Juniorský mistr světa z vytrvalostního závodu Jonáš Mareček zvládl solidně první individuální start mezi elitou a s jedním trestným okruhem skončil na 48. místě. Adam Václavík i Mikuláš Karlík minuli shodně pět terčů a obsadili 69. a 72. místo.

„Jedna je moc. Mám (v sezoně) spoustu jedniček, což mě dělí od top výsledku,“ řekl Krčmář v České televizi. Do černého neposlal první ránu vstoje. „Před stojkou jsem zlomil hůl, tak jsem mával na náš realizační tým a možná jsem se nestihl dostat do koncentrace,“ uvažoval Krčmář.

Dvojnásobný olympijský vítěz z Pekingu Fillon Maillet střílel přesně a zajel nejrychlejší čas. Díky tomu zvítězil o 7,2 sekundy před Norem Sturlou Holmem Laegreidem. Francouz tak má prakticky jistý malý glóbus za disciplínu a je na nejlepší cestě stát se i králem celé sezony.

V pátek mají na programu sprint ženy, v sobotu se pojedou závody s hromadným startem a v neděli soutěže v estonském středisku uzavřou smíšené štafety.

SP v biatlonu v Otepää (Estonsko):

Muži - sprint (10 km): 1. Fillon Maillet (Fr.) 22:27,4 (0), 2. Laegreid (Nor.) -7,2 (0), 3. Doll (Něm.) -11,1 (0), 4. Christiansen (Nor.) -16,3 (0), 5. Rees (Něm.) -29,6 (0), 6. Strolia (Lit.) -30,1 (0), 7. Lesser (Něm.) -30,8 (1), 8. Weger (Švýc.) -31,9 (0), 9. Claude (Fr.) -34,2 (0), 10. T. Bö (Nor.) -34,5 (0), ...22. Krčmář -1:03,9 (1), 31. Štvrtecký -1:27,4 (2), 48. Mareček -1:57,8 (1), 69. Václavík -2:47,1 (5), 72. Karlík (všichni ČR) 2:52,9 (5).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 22 závodů): 1. Fillon Maillet 816, 2. Jacquelin (Fr.) 591, 3. Samuelsson (Švéd.) 564, 4. Laegreid 543, 5. Christiansen 534, 6. T. Bö 517, ...29. Krčmář 260, 64. Václavík 45, 65. Štvrtecký 44.