Skvělý Krčmář! Vyčistil všechny terče a ve sprintu v Annecy dojel šestý

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Další parádní výsledek pro český biatlon! Michal Krčmář zastřílel čistě ve sprintu ve francouzském Annecy a dojel si pro výborné 6. místo! Nejlepší český mužský výkon v sezoně znamená pro 31letého závodníka i širší pódium. Jen o tři desetiny sekundy navíc prohrál s naturalizovaným Korejcem Timofejem Lapšinem. Čistě střílel i Tomáš Mikyska (30. místo), naopak tři chyby nastřádal Jakub Štvrtecký (41.). Do stíhačky se jako jediný z Čechů neprobojoval Jonáš Mareček (dvě chyby, 62.). Pátý závod v řadě ovládl norský suverén Johannes Thingnes Bö.

Krčmář zvládl obě položky čistě, ale i kvůli pomalé střelbě se před něj dostalo pět biatlonistů. Na vítězného Böa Krčmář ztratil více než minutu, za stupni vítězů zaostal téměř o 40 sekund. I tak si vylepšil sezonní maximum, kterým bylo 12. místo ve stíhacím závodě v Hochfilzenu.

Suverén sezony Bö vyhrál popáté za sebou a připsal si celkově 57. individuální triumf v SP. Pokračuje tak na vítězné vlně, kterou odstartoval po 12. místě v úvodním vytrvalostním závodě v Kontiolahti. Druhý byl počtvrté ze šesti závodů Sturla Holm Laegreid, za svým krajanem zaostal téměř o 18 sekund. Třetí skončil Němec Benedikt Doll.

Stejně jako Krčmář nezaváhal na střelnici ani Mikyska. Štvrteckého připravily na 41. místě o body tři chyby, Mareček minul dvakrát a o dvě příčky mu unikla účast v sobotní stíhačce pro 60 nejlepších ze sprintu.

SP v biatlonu v Annecy (Francie):

Muži - sprint (10 km):
1. J.T. Bö 22:52,2 min. (0 trest. okruhů), 2. Laegreid (oba Nor.) -17,6 (0), 3. Doll (Něm.) -38,8 (0), 4. Ponsiluoma (Švéd.) -52,1 (1), 5. Lapšin (Korea) -59,9 (0), 6. Krčmář -1:00,2 (0), ...30. Mikyska -1:54,9, 41. Štvrtecký -2:20,0 (3), 62. Mareček (všichni ČR) -2:57,5 (2).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 479, 2. Laegreid 400, 3. Jacquelin (Fr.) 281, 4. Ponsiluoma 244, 5. 4. Samuelsson (Švéd.) 223, 6. Hartweg (Švýc.) 218, ...15. Krčmář 150, 33. Štvrtecký 59, 37. Mikyska 36.