Nejlepší výsledek v sezoně. Krčmář ve sprintu nechyboval, skončil pátý

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Biatlonista Michal Krčmář skončil pátý ve sprintu Světového poháru v Pokljuce a zaznamenal nejlepší umístění v sezoně. Jednatřicetiletý rodák z Vrchlabí neudělal na střelnici ani jednu chybu a od stupňů vítězů ho dělilo osm sekund. Také čtvrtý sprint v sezoně vyhrál lídr seriálu Johannes Thingnes Bö z Norska. Druhý byl jeho bratr Tarjei, třetí další Nor Sturla Holm Laegreid.

Bodoval také Jonáš Mareček, který se díky stoprocentní střelbě umístil na 33. místě. Mimo první čtyřicítku skončil pětkrát chybující Adam Václavík (48.), na čtyři trestná kola doplatil i Jakub Štvrtecký (55.)

Nejzkušenější český biatlonista Krčmář se probojoval do první desítky podruhé v sezoně a vylepšil si dosavadní maximum, kterým bylo šesté místo ze stejné disciplíny v Annecy. Na rozšířené pódium se probojoval díky stoprocentní střelbě a rychlému běhu v posledním kole.

Díky němu předstihl Timofeje Lapšina z Jižní Koreje a odrazil útok Itala Tommasa Giacomela či úřadujícího vítěze seriálu Quentina Fillona Mailleta z Francie. Od čtvrtého Dolla dělilo Krčmáře šest desetin sekundy.

Trojnásobný vítěz Světového poháru Johannes Thingnes Bö vyhrál šestý závod v sezoně a zvýšil náskok v průběžném pořadí před druhým Laegreidem na 64 bodů. Krčmář je s 245 body čtrnáctý.

V sobotu jsou v Pokljuce na programu stíhací závody.

Výsledky SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - sprint (10 km): 1. J. T. Bö 23:55,9 (1 tr. okruh), 2. T. Bö -48,1 (0), 3. Laegreid (všichni Nor.) -55,6 (1), 4. Doll (Něm.) -1:03,3 (1), 5. Krčmář (ČR) -1:03,9 (0), 6. Giacomel (It.) -1:09,5 (2), ...33. Mareček -2:27,8 (0), 48. Václavík -3:01,0 (5), 55. Štvrtecký (všichni ČR) -3:07,3 (4).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 689, 2. Laegreid 625, 3. Jacquelin (Fr.) 319, 4. Christiansen 313, 5. Dale (oba Nor.) 303, 6. Fillon Maillet (Fr.) 302, ...14. Krčmář 245, 36. Štvrtecký 59, 41. Mikyska 41, 66. Mareček 8.